Ekonomi konuşulup, büyüme tekrar başlamalı

SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, yaklaşan seçimlere dikkati çekerek, "Artık ekonomi konuşulmalı ve sağduyulu bir iradeyle büyüme tekrar başlamalı" dedi.

Ekonomi konuşulup, büyüme tekrar başlamalı

kupurhaber.com Köşe Yazarı, İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Başkanı Münevver Uğurlu, bu haftaki yazısında ülkenin içerisinde bulunduğu durumu ve ekonomiye dikkat çekti. 

Son yıllarda bir çok siyasi oyunun oynandığını ve ekonomik kriz yaşandığının altını çizen Münevver Uğurlu, bunlara karşılık son olayların maddi ve manevi yönden vatandaşları etkilediğini söyledi. Ekonominin düzeltilmesi için gönül birliğine ihtiyaç duyulduğunu belirten Uğurlu, "Kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemek, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumak yine bizim elimizdedir" dedi. 

Bu süreçte kadınlara çok önemli bir görev düştüğüne dikkati çeken Münevver Uğurlu, "Çocuklarımızı yetiştirirken onların duyarlı birer birey olmalarını sağlamalıyız. Çünkü gelecek nesil dediğimiz çocuklarımıza örf adet, saygı, sevgi, tasarruf, eğitimi verirken kendimizde örnek olmalıyız" tavsiyesinde bulundu. 

Günün birlik olma günü olduğunu belirten Uğurlu, ülkenin çalışan ve üreten, esnafı, çiftçisi, işçisi, memuru, emeklisi, sanayicisi ve girişimcileri olarak herkesin ortak paydasının demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hayatını olduğunu vurguladı. 

Yazısında 1 Kasım'da yapılacak seçimlere de dikkat çeken Uğurlu, demokrasi ve anayasal düzenin bekası için seçimlerin itidal içerisinde yapılmasına tüm kesimler yardımcısı olmasını istedi. Artık ekonominin konuşulması gerektiğine dikkat çeken Uğurlu, "Biran evvel sağduyunun hakim olacağı ve büyümenin tekrar başlayacağı günlere bir an ulaşılmalı" diyor. 

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Yazar: Haberci
Münevver Uğurlu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.