Küllerden sanat merkezi doğuyor

Denizli'de 3 yıl önce tamamen yanan Sanat Merkezi, modern ve teknolojik bir yapıyla yeniden yükseldi. Yakında hizmete açılacak.

Küllerden sanat merkezi doğuyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 yıl önceki yangında tamamen kül olan sanat merkezini adeta küllerinden yeniden yükseltti. Modern projenin yüzde 95'i tamamlandı. Başkan Osman Zolan, merkezde incelemelerde bulundu. 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye tarafından projelendirilerek yangından sonra yeniden yapılan Sanat Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Merkezin kısa süre sonra hizmete gireceğini söyleyen Başkan Zolan, bölgenin canlanması adına etkili olacağını söyledi. Denizlililerin yakın zamanda çok arzu ettikleri Sanat Merkezi'ne kavuşacağı müjdesini veren Başkan Zolan, "Yangınla küle dönen sanat merkezimiz, söz verdiğimiz gibi küllerinden doğacak. Baştan aşağı yeni ve güzel bir proje ile inşaata başladık. Tesis yakın zamanda tamamlanacak" dedi.

SİNEMA ŞİRKETİ İŞLETECEK
Merkezin tamamlanabilmesi için bir kaç küçük işin kaldığını belirten Başkan Zolan, "En kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Burada kültür, sanat, sinema ile bir çok güzellikler yaşanacak. Denizlimize yeni bir yapı ve sanat alanı kazandırmış olacağız. Burası Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nın da canlanmasına katkı sağlayacak. İşletmesi için de ulusal anlamda ciddi bir sinema şirketi ile anlaşma sağlandı. Yakın bir tarihte açılış kurdelesini hep birlikte keseceğiz. Denizli'ye yeni bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm sanat severlere ve Denizli halkına hayırlı olsun" diye konuştu. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde bir büyük ve 6 küçük olmak üzere toplam 7 gösteri salonu, konsen ve tiyatro etkinlik alanları, kafeterya ve büfe bulunuyor. 

Başkan Osman Zolan, Sanat Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Başkan Osman Zolan, Sanat Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Sanat Merkezi, 3 yıl önceki yangında bu hale gelmişti.

Sanat Merkezi, 3 yıl önceki yangında bu hale gelmişti

 

Yazar:
Denizli Sanat Merkezi Yangından sonra bu hale geldi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı