Mardin'de şehitlere vefa

Terör olaylarının tırmandığı şu günlerde Mardin'de şehitler için anlamlı bir eylem yapıldı. Gövde gösterisine dönüşen eylemde vatandaşlar, Türk ve Kürtlerin kardeş olduğunu haykırdı.

Mardin'de şehitlere vefa
Haberin videosu için tıklayın!

Güneydoğu'nun önemli şehirlerinden Mardin'de, şehit haberlerinin gelmesi üzerine bir grup vatandaş Türk bayraklarıyla sokaklarda adeta gövde gösterisi yaptı. 'Türk-Kürt kardeştir' sloganı atan vatandaşlar, "Tek yürek olalım" mesajı verdiler.

Mardin'in Midyat ilçesinde bazı vatandaşlar, terör örgütü PKK mensuplarınca yapılan terörist saldırıları kınadı. Ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla yürüyüş yapan gruba, evlerindeki vatandaşlar da evlerine astıkları bayraklarla destek verdi. 

Şehitler için saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı söyleyen grup, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "polise kalkan eller kırılsın", "vatan sana canım feda" ve "kahrolsun PKK" sloganları attı. 

Burada konuşan bir vatandaş, "Bizler millet olarak, vatanını sevenler olarak, buranın çocukları olarak birlik olmalıyız. Tek vücut olmalııyız. Haince, kalleşçe, vurulan şehidimizi anmak zorundayız. Bizim bizden başka dostumuz yoktur, tek vatan tek millet, tek devlet ,tek yürek" diye konuşma yaptı. 

Özellikle şehit haberlerinin gelmesi üzerine, sosyal medyadan Kürt kökenli insanlara yönelik, karalayıcı kampanyalar yapılıyordu. Bu yürüyüşte bir nevi bu mesajlara cevap niteliği taşıyor. Kürtlerin, PKK'lılardan ayrı olduğunu anlatmak isteyen bu grubun eylemi Türk'üm diyen herkesi onurlandırmalı. Zira, bu tarz yürüyüşü batı illerinde yapamayacak kişiler var. 

Mehmet Beşir İş / Mardin

 

Yazar:
mardin midyat şehit yürüyüşü mardin şehit türk kürt kardeştir Kürtlerden şehite saygı yürüyüşü
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı