Belediyeyi besmele ile açıyorum

Kayseri Belediye Başkanı Mustafa Çelik, belediyenin kapısını besmele ile açtığını belirterek, "Kendi dükkanım gibi açıyor, kasaya mukayyet oluyorum" dedi.

Belediyeyi besmele ile açıyorum

Kayseri Sanayi Odası'na konuşan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, belediyeciliğin önemiyle ilgili manifesto gibi bir sunum yaptı. Belediyeyi işletme gibi yönetiklerini söyleyen Başkan Çelik, Besmele ile açtıklarını ve yatırımları özenle gerçekleştirdiklerini belirtti. 

Başkan Çelik, Kayseri Sanayi Odası'nın Eylül ayı meclis toplantısına konuk olarak katıldı. Önemli açıklamalar yapan Başkan Çelik, kendisinin sanayici ve girişimci kimliğini belediye başkanlığına yansıtacağını söyledi. "Sizdeki şirket neyse bizdeki belediye o" diyen Çelik, müşteriyi seçmene benzetti. Seçmenin memnun olmadığında başkanı görevinden alabileceğini söyleyen Çelik, "Bizler de sizler gibi gelişmeleri takip etmek, Ar-Ge yapmak, yeni inşaat tekniklerini, yeni ulaşım araçlarını takip etmek ve kaynak üretmek durumundayız" dedi. 

KAYNAK ÜRETEN BELEDİYECİLİK
Belediyeciliğin kaynak üretmeden yapılamayacağına dikkati çeken Başkan Mustafa Çelik, "Kaynak üretmez ve yapılanların kaynağını Ankara'dan beklersek 52 trilyon liralık katlı kavşaklar için 52 sene daha bekleriz. İlçelerimize 250 trilyon liralık yatırım yapıyoruz. Kaynağı Ankara'dan beklersek 250 sene daha bekleriz. Sabah belediyeyi açarken kendi dükkanınızı açıyor gibi Besmele ile açıp kasaya mukayyet olamazsanız yok olur gidersiniz. Biz bu kaygıları taşıyoruz. Esnaflık, sanayicilik kültürümüzü belediyeye de yansıtacağız" diye konuştu. 

Başkan Mustafa Çelik, belediyede devamlılığın esas olduğunu belirterek bir taraftan başlatılan projeleri bir an önce bitirmek için gayret ettiklerini bir taraftan da şehrin ileriki yıllarına damga vuracak işler için planladıklarını söyledi. 

YENİ SANAYİLER KURULACAK
Sanayicilere hayata geçirilecek üç ayrı sanayi merkezi ile ilgili de bilgiler veren Çelik, "Ankara yolundaki Beydeğirmeni bölgesinde 5 milyon metrekarelik bir yer var. Kayseri'deki tüm besicileri oraya taşımayı düşünüyoruz. 700-800 bin metrekarelik bölümü de Et ve Et Ürünleri İhtisas OSB'si yapmak istiyoruz. Hesaplarımıza göre Beydeğirmeni bölgesinde 1 milyon baş hayvan üretebiliriz. Bu da Kayseri'ye her yıl 1 milyar TL kaynak girmesi anlamına geliyor. Bu nedenle tarım ve hayvancılığa özel önem veriyoruz. Güneş enerjisi ile ilgili de çalışmalarımız var. Bunların yanısıra havacılık kümelenmesi ve savunma sanayi ile ilgili de girişimlerimiz var" dedi. 

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Mustafa Çelik'e konuşmasından dolayı teşekkür ederek, "Başkanımızın, sanayicilik ve girişimcilikte başarı hikayeleri var. İnşallah Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde de çıtayı yükseltecek. Biz başaracağına inanıyoruz. İnşallah Kayseri'yi devler liginde hep birlikte temsil edeceğiz" diye konuştu. 

Yazar:
Kayseri Belediyesi sanayicilik ve belediyecilik
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.