Belediyeden hijyenik uygulama

Kurbanlık satışının yapıldığı yerlerde mikrop gibi bakterilerin ürememesi için belediye özel ekip kurup, ilaçlama yaptı.

Belediyeden hijyenik uygulama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, kurbanlık satışlarının yapıldığı alanlarda ilaçlama yaptı. Hijyenik olan uygulamayla yaklaşık 111 bin metrekare alanın ilaçlandığı bildirildi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Veterinerlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı'nda küçük ve büyükbaş hayvanların satıldığı alanlarda ilaçlama çalışması yaptı. Bayram öncesinde yapılan ilaçlamanın ardından bu kez de hijyen için aynı uygulama gerçekleşti. Kocaeli genelinde yaklaşık 111 bin metrekare alanın ilaçlandığı belirtildi. Çadırlarda, palet altı ilaçlama ile kalıcı uygulamalar, kimyasal içermeyen ilaçlı iplerin asılması, gübre biriktirilen alanlarda kimyasal olarak kontrolün sağlanması ve bayram süresince biriken gübrelerin günlük olarak kaldırılması gerçekleştirildi.

Ekipler, Dilovası’nda bin 520 metre kare, Darıca’da 29 bin 800 metre kare, Körfez’de 22 bin 750 metre kare, Gebze’de 13 bin 950 metre kare, Çayırova’da 10 bin 720 metre kare, İzmit’te 10 bin metre kare ve Gölcük’te 22 bin metre kare kapalı alanı ilaçlayarak, hijyenik bir ortam sağladı.

Yazar: Haberci
Kocaeli Belediyesi ilaçlama çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.