Bak muhtar ne yazıyor burada!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlar Toplantısı'na gelenlerden bazılarının sigaralarını yine yakaladı. Bir muhtara, sigara paketinin üzerindeki yazıyı gösterdi.

Bak muhtar ne yazıyor burada!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 400 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. Her toplantıda olduğu gibi bu sefer de muhtarlara sigara içip içmediğini soran Erdoğan, paketlerini alarak, bırakma sözü aldı. 

Ankara'daki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne bu kez Adana, Adıyaman, Bursa, Erzincan, Gaziantep, Hatay, Karaman, Kahramanmaraş, Kilis, Kütahya, Osmaniye, Sivas ve Trabzon’dan gelen yaklaşık 400 muhtar geldi. Muhtarlar öğle yemeği yiyen Erdoğan, yemek öncesinde bir konuşma yaptı. Külliye'yi tanıtan Erdoğan, hizmete açılacak olan yeni yapılarla ilgili de bilgiler verdi. "Türkiye’ye yakışır bir külliye, milletin hizmetine sunuldu" diyen Erdoğan, kendisinden sonra bu makama geleceklerin daha iyisini ve daha güzelini ülkeye kazandırmalarını temenni etti.

HER BÖLGEDEN MUHTAR BİRARADA
Konuşmasında ülke gündemine dair bazı konulara da değinen Erdoğan, salonda Türkiye’nin her bölgesinden muhtar olduğunu ve bu tablonun, Türkiye’nin birlik, bütünlük ve kardeşliğinin en somut örneği olduğuna dikkati çekti. Terörü tamamen bitirmek için başlatılan süreci, ümit verici bir noktaya kadar da getirdiklerini söyleyen Erdoğan, "Ancak, Suriye başta olmak üzere bölgemizde yaşanan olaylar ile bu sürecin siyasi muhataplarının gerekli iradeyi ortaya koyamamaları, terörü yeniden hortlattı. Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde sürdürdüğü büyük kalkınma hamlesinden rahatsız olanlar terör örgütünü kullanıyor" dedi. 

YERLİ VE MİLLİ KONUSU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütünün güvenlik güçlerinin yanı sıra çocuk, kadın, ihtiyar demeden bölge insanına da alçakça saldırdığını belirterek, "Ambulansları, itfaiye araçlarını, camileri, okulları, işyerlerini ve evleri kurşunlayıp tahrip etti. Böyle bir örgütün, o bölge ve o bölgenin insanı için mücadele etmesi mümkün değildir. Kendileri veya ataları Türkiye toprakları dışında doğmuş milyonlarca kişi yerli ve millidir. Ancak tavrıyla, tutumuyla, imkânlarıyla, en önemlisi de kalbiyle bu coğrafyadan, bu milletten kopmuş olanların yerli ve millî olarak görülemez" diye konuştu. 

2023 HEDEFLERİ ÇAĞRISI
Salondakilere, "Gelin hep birlikte 1071’de Malazgirt’teki, 1453’te İstanbul’daki, 1915’de Çanakkale’deki, 1920 yılında Büyük Millet Meclisi’nin açılışındaki, 1923 yılında Cumhuriyetimizin ilanındaki inançla, azimle, birlik ve beraberlik ruhuyla 2023 hedeflerimize doğru hep birlikte yürümeye devam edelim" diye seslenen Erdoğan, birlik ve beraberliğe dikkati çekti. 

Erdoğan konuşmasının ardından muhtarlar ile yemeğe geçti. Yemek sonrası gördüğü muhtarlara sigara içip içmediğini soran Erdoğan, paket gördüklerini uyardı. Üzerinde, 'Sigara içmek öldürür' yazısını gösteren Erdoğan'ın, sigarayı bırakma sözü alma uygulamasına devam ettiği görüldü. 

Yazar:
Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar sigara
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.