Hurdacıların talebi çözüme kavuştu

Hurdacılar Sitesi esnafının 'Bozuk yola çözüm bulun' talebi, belediye ekiplerinin devreye girilmesiyle çözüme kavuştu.

Hurdacıların talebi çözüme kavuştu

Uşak'ta hurdacı esnafının bir araya gelerek oluşturduğu Hurdacılar Sitesi'ne giden yolların bozuk olması bazı talepleri gündeme getirmişti. Uşak Belediyesi, bozuk yolları asfalt yaptı. Başkan Cahan, esnafa 'Hayırlı Olsun'a gitti.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, daha önce kendisine ve belediyeye iletilen yol sorununu çözüme kavuşturdu. Site esnafının alt yapı ve yol sorununa duyarsız kalmayan Cahan, talepleri çözüme kavuşturup, Hurdacılar Sitesi'nin daha iyi hizmet verecek duruma getirildiğini söyledi.

Kentte ortak akıl yürüterek çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Nurullah Cahan, "Bu nedenle sürekli hemşehrilerimiz ile sürekli birlikteyiz. Sorunlara da bu bağlamda beraber çözüm buluyoruz. Hurdacılar Sitesi’nde de problemler söz konusuydu. Site esnafı çevreci bir yaklaşımla site kurarak takdir edilecek bir çalışmaya daha önce imza atmış. Kendileri şehre derli ve toplu ve modern bir bölge kazandırdılar. Esnafımız bizden yol ve alt yapıyla ilgili beklenti içindeydi. Biz de Belediye olarak esnafımıza yardımcı olmak ve işlerinin daha sağlıklı yürümesi için alt yapı sorunlarını bitirdik ve asfaltlama çalışmalarını yaptık" dedi. 

Geri dönüşüm sektöründe kent merkezinden uzak doğaya ve ülke ekonomisine katkı sağlayan esnafın mağduriyetini sonlandırdıklarını söyleyen Başkan Cahan, "Bundan sonraki süreçte de onların yanında olacağız" diye konuştu. 

Hurdacılar Sitesi Başkanı Engin Duman, da belediyeye yaptığı çalışmadan dolayı teşekkür etti. Site esnafı ve başkan daha sonra yapılan asfalt çalışmasını yerinde inceledi. 

Yazar: Haberci
Uşak Belediyesi çalışmaları Hurdacılar sitesi yolu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı