Kötü alışkanlıklardan halk oyunuyla kurtulun

Canik'te Türk kültürünün örneklerinden halk oyununu belediye ücretsiz kursla öğretecek. Amaç, gençlerin kötü alışkanlardan uzak durması.

Kötü alışkanlıklardan halk oyunuyla kurtulun

Canik Belediyesi, hayata geçirdiği kültür ve sanat projesiyle vatandaşlara ücretsiz halk oyunu kursu verecek. Gelecekte festival hazırlığında olan belediye, halk oyunuyla gençlerin de kötü alışkanlardan uzak durmasını amaçlıyor. 

Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Birimi, sanat alanında açtığı Tiyatro Okulu'nun ardından yeni bir bölümü daha faaliyete soktu. Kurulan Türk Halk Oyunları Bölümü ile, yaş sınırının olmadan herkes ücretsiz olarak yararlanabilecek. Kayıt yaptırmak isteyenlerin ise Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'ne başvuru yapması isteniyor. 

Gönüllü yardımcı eğiticileri de bünyesinde barındıracak olan Türk Halk Oyunları Bölümü'nde, halk oyunları meraklıları Samsun, Trabzon, Artvin, Trakya, Gaziantep yörelerine ait halk oyunlarının yanısıra Zeybek ve Azeri Kız Oyunları'nı da öğrenebilecek. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Amacımız gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve onları kültürel, fiziksel ve ruhsal açıdan geleceğe hazırlamaktır. Türk Halk Oyunları Bölümümüzde yetişen ekipler ileride gösteriler de düzenleyecektir. İnşallah kurduğumuz Tiyatro Okulu ve Türk Halk Dansları Bölümü ile Geleneksel Canik Belediyesi Kültür Festivali'nin de ilk adımlarını atıyoruz. Belediye olarak kültür ve sanat alanında yatırımlarımız devam edecektir" dedi.

Yazar: Haberci
canik halk oyunu kursu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı