Tehlikeli binalara yıkım kararı

Çökme tehlikesi olan ve terkedilmiş binalar alınan kararla yıkılmaya başlandı.

Tehlikeli binalara yıkım kararı

Samsun'un Terme İlçesi'ndeki çökmek üzere olan ve terkedilmiş binalar, belediyenin aldığı kararla, yıkılıyor. Başkan Şenol Kul, vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için böyle bir karar aldıklarını söylüyor. 

Terme Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yerlerin yıkımına devam ediyor. Belediye Fen işleri ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bu kapsamda, bölge taramaları ve vatandaş şikâyetlerini değerlendirip yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor. 

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, görüntü kirliliği yapan, çevre sağlığını olumsuz etkileyen, toplum huzurunu bozacak şekilde halkı tedirgin eden metruk yapıları ortadan kaldırdıklarını belirterek, "İlçemizde tarihi bina niteliğinde olmayan binaların yasaların verdiği yetkiye dayanarak yıkımını gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız bu çalışmalar ile ayrıca görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Vatandaşımızın huzurunu ön planda tutuyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, çevrelerinde bu tür binalar varsa bize en kısa süre ulaşmalarıdır. Terme’de vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak adına bu yıkımlara devam edeceğiz” dedi.

Yazar: Haberci
Terme Belediyesi yıkım çalışması
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.