Anadolu'nun en büyük sergisi gün sayıyor

Yüzlerce kursiyerin hazırladığı ve 4 bin civarında eserin yer alacağı 'Anadolu'nun en büyük sergisi' açılış için gün sayıyor. Başkan, açılış öncesi denetim yaptı.

Anadolu'nun en büyük sergisi gün sayıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları'na (KAYMEK) katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerinin yer alacağı sergi 3 Ekim'de açılıyor. Başkanı Mustafa Çelik, açılış öncesi eserleri inceledi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde açılacak olan sergiyle ilgili hazırlıkları yerinde görmek için ziyaret gerçekleştirdi. Yüzü aşkın kurs ve on binlerce kursiyeri ile Anadolu'nun Sanat Merkezi olan KAYMEK'in 3 Ekim Cumartesi günü muhteşem bir açılışa hazırlandığını söyleyen Başkan Çelik, sergiyi gezip eserleri yakından inceledi.

BAŞKAN DAVET ETTİ
Kurs hocalarından eserler hakkında bilgiler alan Başkan Mustafa Çelik, "Anadolu'nun en büyük sergisi olacak olan geleneksel KAYMEK sergisine tüm Kayserilileri davet ediyorum. 3 Ekim Cumartesi akşamı saat 18.00'de KAYMEK'teki kursiyerlerimizin hazırladığı her biri sanat şaheseri olan eserler sergilenecek. Sergimiz 6 bin metrekarelik alanda kurulacak ve sergide çini sanatından hat sanatına, tezhipten ebruya, el işinden giyim sanatına kadar farklı sanat dallarında 4 bine yakın eser yer alacak. Bir hafta açık kalacak olan sergimiz süresince her gün farklı etkinlikler gerçekleştirilecek. Tüm hemşehrilerimizi sergimizi görmeye davet ediyorum" dedi.

10 Ekim'e kadar Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde her gün bir sanat dalında eğitim verilirken her akşam da farklı bir etkinlik yapılacak. KAYMEK Sergisi süresince isteklilere Ahşap Boyama, Yağlı Boya Resim, Kağıt Rolyef, Ebru, Koza Nakışı, Keçe Nakışı ve Takı Tasarım eğitimleri verilecek. Sergi haftasında ayrıca önemli isimlerin katılacağı seminerler, Sufi Mehter Konseri, Tiyatro, Gölge, Kum Sanatı ve Sprey Boya gösterileri de yapılacak.

Yazar: Haberci
Kaymek sergi kayseri sanat merkezi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.