Tramvayları önce inceledi sonra kullandı

Yeni açılan hatta kullanılmak için üretilen tramvayı inceleyen başkan, daha sonra kullandı, 'Tüm şehri demir ağlarla öreceğim" dedi.

Tramvayları önce inceledi sonra kullandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından meydan ile otogar arasındaki tramvay ihalesi onaylandı. Bu hatta kullanılmak üzere üretilen ve diğer tramvaylardan farklı olan vagonları Başkan Recep Altepe inceledi. Daha sonra kısa bir tur attı. 

Bursa’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak amacıyla yeni yol ve yol genişletme çalışmaları, köprü ve kavşak düzenlemelerinin yanı sıra raylı sistem yatırımlarına da ağırlık veriliyor. Bu kapsamda T2 tramvay hattına ilişkin çalışmalara hız verildi. Hat inşaatıyla ilgili ihalenin KİK tarafından onaylanmasının ardından, firma ile sözleşme imzalamaya hazırlandıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hat üzerinde yer alan BUTTİM kavşağının tamamlandığını, Panayır, Beşyol ve Kent Meydanı kavşaklarında da düzenleme yapılacağını söyledi. 

DEMİR AĞLARLA ÖRECEĞİM
İnşaat çalışmalarının yanı sıra hat üzerinde kullanılacak tramvayların da üretiminin gerçekleştiğini belirten Başkan Altepe, "Bursa’yı demir ağlarla öreceğimizi söylemiştik. Bu hedef doğrultusunda İstanbul yolunda Kent meydanı Terminal arasında konforlu ulaşımın sağlanması amacıyla projelendirdiğimiz T2 hattında çalışmalar hızla sürüyor. Bu hatta kullanılacak olan 30 metre uzunluğunda ve çift yönlü yani çift sürücü kabini bulunan araçlarımızdan ikisinin üretimi tamamlandı. Testleri devam ediyor. Kent meydanı ile Terminal arasının da raylı sistemle birbirine bağlanmasının ardından İstanbul yolunun de çehresi değişmiş olacak” dedi.

Yalova Yolu´nun ortasından gidecek hatta, yerleri belirlenen 11 istasyon olacak. İşletme hızının, T1 hattına göre daha fazla olması planlanıyor. İstasyonlar, 60 metre uzunluğunda ve üst geçitli olacak. Çalışma kapsamında enerji nakil hatları yer altına alınacak ve tüm aydınlatma sistemleri yenilenecek. Mevcut servis yolları yeni düzenleme ile ana yola dâhil edilirken, çevre düzenlemeleri ve kent girişi daha estetik bir görünüm kazanacak.

Yazar: Haberci
Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışmaları Meydan-Terminal tramvay hattı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı