Yaşlıların elini öpüp, hayır duası aldılar

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi Hacer Kocatepe, ayrı ayrı yaptıkları ziyaretlerde, yaşlıların ellerini öpüp, hayır dualarını aldılar.

Yaşlıların elini öpüp, hayır duası aldılar

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü olması sebebiyle Artvin'de Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi Hacer Kocatepe bazı programlar gerçekleştirdi. Başkan Kocatepe, yaşlıların tecrübelerinin geleceğe ışık tuttuğunu söyledi. 

Yaşlıları sık sık ziyaret eden Başkan Mehmet Kocatepe, bu kez yine hastaneye giderek, yaşlılar ile görüştü. 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü kutlayan Kocatepe, toplumun en değerli hazinesi olan yaşlıların sadece yılın bir günü veya haftası değil, her zaman hatırlanması gerektiğini söyledi. Kocatepe, "Yaşlılarımız tecrübeleriyle geleceğimize ışık tutan, gelenek ve göreneklerimizi yaşatarak gelecek nesillere aktarmamızı sağlayan ve bu günlere gelmemizde önemli rol oynayan en kıymetli varlıklarımızdır" dedi. 

Başkan Mehmet Kocatepe'nin eşi Hacer Kocatepe de, aynı gün farklı ziyaretler gerçeleştirdi. belediyeden hizmet alan kişiler arasında en yaşlı olan iki kişiyi evlerinde ziyaret eden Hacer Kocatepe, her fırsatta büyüklerin yanında olduklarını söyledi. Yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran değerli bir varlık olduğunu söyleyen Kocatepe, "Bugün hala millet olma bilincini taşıyorsak, aile olmanın kutsallığına olan inancımızla evlatlarımızı yetiştirebiliyorsak yaşlılarımızın geçmişle bugün arasında kurdukları köprü sayesindedir" diye konuştu. 

Ziyarette yaşlıların ellerini öpen Başkan Kocatepe ve eşi, onların hayır dualarını aldı.

Yazar: Haberci
artvin belediyesi yaşlılar günü ziyaret
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.