Koalisyon düğümünde son viraj

Başbakan Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri kapsamında MHP Lideri Devlet Bahçeli ile görüşecek. Siyaset ve iş dünyası, buradan çıkacak kararı bekliyor.

Koalisyon düğümünde son viraj

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ile yapılan görüşmeden olumlu sonuç çıkmayınca MHP'den randevu talep etmişti. MHP Lideri Bahçeli, 17 Ağustos Pazartesi, 14.00'te Davutoğlu'nu kabul edecek. 

Erken seçim ve koalisyon görüşmelerinin uzaması ekonomide de bazı tedirginlikler yaratıyor. Dolar ve euro tarihi zirvesinde işlem görürken, siyaset de oldukça hareketli saatler yaşanıyor. Son olarak MHP MYK, koalisyon görüşmeleri için Devlet Bahçeli'ye tam yetki vermişti. Olası bir koalisyona sıcak bakmadığı dile getirilen Bahçeli'nin Davutoğlu'nun yapacağı ziyarette neler diyeceği merak ediliyor. 

MHP'den daha önce yapılan açıklamada, "AKP ile CHP’nin dürüstçe, hiçbir hesap yapmadan, korkularını aşarak, anlaşmazlığa neden olan tekliflerini soğumaya alarak tekrar bir araya gelmenin yollarını bekliyoruz. Türkiye’nin kazanması, düştüğü tehlikeli girdaptan kurtulması için AKP ile CHP şanslarını bir kez daha ve samimiyetle denemelidir. Şayet bu olmayacaksa, böyle bir görüşmeye taraflar yanaşmayacaksa, Milliyetçi Hareket Partisi 17 Ağustos 2015 Pazartesi günü saat 14.00’de AKP Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’yla planlı randevusunu gerçekleştirecektir" ifadelerine yer verilmişti. 

İş dünyası, siyasi kulisler, yapılacak ziyarete kilitlenmiş durumda. Olası tüm senaryolar üzerinde çalışmaların devam ettiği biliniyor. Erken seçim mi yoksa koalisyon hükümeti mi? Kritik viraj, herkes tarafından merakla bekleniyor. 

Yazar: Haberci
mhp koalisyon devlet bahçeli erken seçim görüşmeler poşu giyen devlet bahçeli koalisyon görüşmelerinde son viraj
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.