Türkeş'ten Erdoğan'a 'hayranlık' bakışları

Başbakan Yardımcısı olarak ilk kez TBMM'ye katılan Tuğrul Türkeş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayranlık dolu bakışları dikkatlerden kaçmadı. Her fotoğrafta aynı bakış.

Türkeş'ten Erdoğan'a 'hayranlık' bakışları
Haberin galerisi için tıklayın!

TBMM 25'inci Dönem 2'inci Yasama Yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıyla açıldı. Salonda Başbakan Yardımcısı sıfatıyla Bakanlar Kurulu'na ayrılan bölümde oturan Tuğrul Türkeş dikkati çekti. Erdoğan'a salona girerken, konuşma yaparken ve salondan ayrılırken bakışları objektiflere yansıdı. 

DAVUTOĞLU'NUN YANINA OTURDU 
TBMM dün bazı görüntülere sahne oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşma yapacağı açılış öncesinde geçici hükümette görev almayı kabul ettiği için MHP'nin eleştirilerine maruz kalan ve istifa ederek AK Parti'ye geçerek Ankara'dan milletvekili adayı olan Türkeş, Bakanlar Kurulu sıralarında yer aldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanında oturan Tuğrul Türkeş'in diğer yanında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmş yer aldı. Türkeş'in Cumhurbaşkan Erdoğan'a TBMM Genel Kurul salonuna girerken bakışları dikkati çekti. Türkeş'in bu bakışları konuşma bitinceye kadar devam ettiği görüldü. 

25. DÖNEM KISA SÜRDÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, 7 Haziran seçimlerinin hiçbir siyasi partinin tek başına iktidarı sağlayamadığı bir tabloyla sonuçlandığına dikkati çekti. TBMM’nin 25’inci döneminin kısa sürdüğünü belirten Erdoğan, "Ama millî iradenin üstünlüğü ve çözüm üretme kabiliyetini ortaya koyması bakımından çok büyük anlama sahiptir. Yaşadığımız süreç, demokrasi tarihimizde ilk kez şahit olduğumuz bir süreçtir. Bir hükûmet kurulmamış olmasına rağmen Türkiye, Anayasasını harfiyen uygulamak suretiyle, çok büyük bir demokratik olgunluk sergilemiştir. Geçmişte, benzeri süreçlerde Türkiye’de ekonominin ve siyasetin karşı karşıya kaldığı badireler hepimizin malumudur" diye konuştu.

KİMSE FATURAYI BAŞKASINA KESEMEZ
Siyasi partilerin var oluş gayesinin, siyasal alanı savunmak ve temsil görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyaset dışı saiklerle bu alanı boşaltan, görev üstlenmekten kaçınan siyasi partiler, kendi varlıklarını inkâr ediyor demektir. Kimse, siyasal alanda ortaya çıkartılan boşluğun faturasını, Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere, başka yerlere kesmeye çalışarak sorumluluktan kaçamaz. Türkiye, 1 Kasım’da bir kez daha demokratik kurallar çerçevesinde seçimini yapacak, millî iradeyi tecelli ettirecektir. 1 Kasım’da millet iradesinin en sağlıklı şekilde sandığa yansıması, parlamento içindeki ve dışındaki tüm siyasi partiler için bir namus ve şeref meselesidir" dedi.

TÜM FOTOĞRAFLAR GALERİ BÖLÜMÜMÜZDE

 

Yazar:
Cumhurbaşkanı Erdoğan tbmm Tuğrul Türkeş bakışları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı