15 günde yol ve köprü yapıp turizme açtı

Tekkeköy'de mahkemeyi kazanan belediye, Kurşunlu şelalelerinin olduğu alana 15 gün içerisinde yol ve tahta köprü yapıp turizme açtı.

15 günde yol ve köprü yapıp turizme açtı

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'ndeki Büyüklü Şelaleleri etrafında kurulmak istenen Taş Ocağı, Belediye Başkanı Hasan Togar'ın mücadelesiyle Danıştay tarafından iptal edilmişti. Başkan Togar'ın talimatıyla 15 gün içerisinde şelaleye giden yollar parke kaplandı, otopark alanları, tahta köprüler ve oturma alanları yapıldı. 

Kurşunlu şelaleleri adıyla bilinen doğa harikası şelalelerin etrafı taş ocağı olmaktan kurtarılıp çevre düzenleme çalışmaları ile turizme kazandırıldı. Belediye Başkanı Hasan Togar'ın talimatlarıyla çevre düzenlemesi çalışmalarının ardından artık yerli ve yabancı tüm ziyaretçilerin araçları ile rahat bir şekilde ulaşılabileceği hale getirilerek, turizme hizmet edecek duruma geldi.

DAVANIN BİTMESİNİ BEKLEMİŞTİK
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hasan Togar, "Kurşunlu şelaleleri şarıl şarıl akan suyu ile yemyeşil ağaçların arasında doğa harikası bir alan olmasına rağmen ulaşımı imkansız ve etrafı çalılar ile kaplı keşfedilmeyi bekleyen bir turizm alanıydı. Bugüne kadar taş ocağının durumu netleşmediği için bir şey yapamamıştık. Danıştay'ın kararının hemen ardından ekipleri görevlendirdim. Hazırladığımız projeler ile açılan yolu parke ile kapladık. Gelen ziyaretçilerin araçlarını park edecekleri otopark alanları yaptık. Yine alan içine insanların oturacağı banklar ve kamelyalar yerleştirip derenin karşısına geçecekleri bir ahşap köprü inşa ettik" dedi. 

Şelalelerinin haftasonu ailelerin uğrak yeri haline gelmeye başladığını söyleyen Başkan Togar, herkesi doğa harikası şelaleleri görmeye davet etti. 

14 Eylül 2015'deki 'Taş ocağı iptal, turizm atağı başlıyor' haberimiz.

Taş ocağı iptal, turizm atağı başlıyor haberimiz.

 

Yazar:
Tekkeköy büyüklü şelaleleri turizme kazandırılan şelale
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı