Abdullah Gül, memleketini yönetenlere özgüler yağdırdı

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, memleketi Kayseri'nin Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e övgüler yağdırarak, "Vizyonel bir bakış açısı görüyorum" dedi.

Abdullah Gül, memleketini yönetenlere özgüler yağdırdı

Bazı programlara katılmak için memleketi Kayseri'ye gelen 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, beraberindeki bakan ve milletvekilleriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. 

Erkilet Havaalanı'nda karşılanan Abdullah Gül'e, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız eşlik etti. Gül'ü Büyükşehir'de görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, "Şehrimize her geldiğinizde gördüğünüz gibi ilave yatırımlar yapmaya gayret ediyoruz. Şehrimizde kalıcı, iz bırakacak yatırımlar yapıyoruz. Uzun vadede hedefimiz devasa bir şehir değil; butik, kaliteli ve konforlu bir kent yapmak. Bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Kayseri'mize hoş geldiniz" dedi.

Kayseri'de olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Abdullah Gül ise "Kayseri'ye her gelişimde yenilikler görüyorum. Kayseri, Anadolu'nun herhangi bir şehri değildir. Anadolu'nun ortasında büyük bir metropol şehir. Belediye başkanlarının ve milletvekillerinin çok emeği geçti. Şehri yaşanır hale getirmenin esas yolu o şehre vizyonel bir bakış açısı getirmekten geçer. Kayseri'de de bu var. İnanıyorumki her yıl şehir daha da güzel olacak. Şehrin Türkiye'deki örnek bir şehir olma vasfını daha da güçlendirecek. Sayın Başkana bu hizmetleri daha ileriye götüreceği için hem teşekkür ederim hem tebrik ederim" diye konuştu.

Yazar: Haberci
Abdullah Gül kayseride
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.