Hayvanseverler barınağa koşuyor

Sokak hayvanlarının rehabilite edildiği ve bakımlarının yapıldığı merkez, hayvanseverlerin ilgi odağı oldu. Yıl içerisinde 7 bin 500 ziyaretçi kabul eden barınaktan hayvan sahiplenebilirsiniz.

Hayvanseverler barınağa koşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Kandıra'daki Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi bugünlerde ziyaretçi akınına uğruyor. Barınaktaki hayvanları sevmeye gelen vatandaşlar, istediği hayvanı da sahiplenebiliyor. 

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmete giren merkez 2015 yılında 7 bin 240 hayvanseveri misafir ederek, sokak hayvanları ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmalarına yardımcı oldu. Bin 235 sokak hayvanı ise vatandaşlar tarafından sahiplenildi. Gelen ziyaretçilere sokak hayvanlarına nasıl davranılması gerektiğini ve nasıl iletişime geçilebileceği de anlatılıyor. 

Sokak hayvanları için oluşturulan bakım merkezi ve doğal yaşam alanında tüm sağlık kontrolleri yapılan hayvanlar için, hafta sonu da dahil olmak üzere her gün 10.00-12.00 ve 14.00- 16.00 saatleri arasında ücretsiz sahiplendirme yapılıyor. Bu saatler dışında hayvanların beslenme ve temizlik saatlerinde rahatsız edilmemeleri gerektiği için sahiplendirme yapılmıyor. Bakımevlerinde ücretsiz olarak sahiplendirme yapılan hayvanların ileri dönem parazit, karma ve kuduz aşıları da ücretsiz olarak yapıldığı bildirildi. 

Yazar: Haberci
kandıra hayvan barınağı köpek sahiplenme
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.