Japon fuarına Konya damgası

Japonya'daki Turizm Expo 2015 fuarına Konya damgasını vurdu. 400 bin Japon ziyaretçiye, Konya'nın tarihi ve turistik yönleri anlatıldı.

Japon fuarına Konya damgası

Japonya’nın Tokyo şehrinde bu yıl 2'incisi düzenlenen Turizm Expo 2015’e fuarında Konya’nın tarihi ve turizmi anlatıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Japonlara şehirleri hakkında detaylı bilgiler verdi. 

40 ülkeden 150 temsilcinin katıldığı fuarın açılışında Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur ve belediye bürokratları, Yunus Emre Enstitüsü Tokyo Şubesi Müdürü Telat Aydın da yer aldı. 3 gün süren fuara Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından davet edilen Konya Büyükşehir Belediyesi, turizm standını açtı. Fuarda, Konya'nın tarihi ve turistik güzellikleri ile belediyenin turizm alanındaki çalışmaları tur organizatörleri ve acenta yetkililerine aktarıldı. 

KARDEŞ ŞEHİR KYOTO'YU UNUTMADILAR
Yaklaşık 400 bin kişinin ilgi gösterdiği fuarda Konya Büyükşehir tarafından hazırlanan Konya tanıtım broşürlerinin dağıtımı yapılırken Konya’nın tanıtım filmleri izletildi. Konya heyeti ayrıca Kardeş şehirleri olan Kyoto Belediyesi’ni de ziyaret ederek Belediye Başkanı Daisaku Kadokawa ile görüştü. Kadokawa, Kyoto’nun yerel ve geleneksel özelliklerinin tanıtımının yapıldığı böyle bir ortamda Konya Büyükşehir Belediyesi yetkililerini misafir etmekten memnun olduğunu söyledi. Aynı zamanda Dünya Tarihi Şehirler Birliği Başkanı da olan Daisaku Kadokawa da, Konya ile ilişkilerinin özel bir önemi olduğunu, ilişkilerin gelişmesine büyük önem verdiklerini dile getirdi.

 

Yazar: Haberci
japonya expo 2015 fuar konya turizm ve tarih
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.