Yerel yönetimlerde reform önemli

AK Parti'nin Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı'nda reform niteliğinde değişiklik kararlarının alınmasının önemine dikkat çekildi.

Yerel yönetimlerde reform önemli

Kayseri'de düzenlenen AK Parti'nin Yerel Yönetimler 4'üncü İstişare Toplantısı'nda bazı görüşler belirtildi. AK Parti iktidarında yapılan değişiklere dikkat çekilen toplantıda, yerel yönetimlerde yapılan icraatların önemi hatırlatıldı. 

AK Parti 4. Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı, Kayseri'de gerçekleşti. AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Kayseri gibi belediyeciliğin duayeni olan bir şehirde belediye başkanlarını ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyduklarını belirtti. İktidar olmanın da iktidardan olmanın da belediyelerden geçtiğini ifade eden Özden, AK Partili belediyelerin bu bilinçle çalıştığını kaydetti. 

ZİRVEDE YENİ PROJELER
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, ticaret, sanayi, sağlık ve sporun merkezi olan Kayseri'nin üniversiteler şehri haline geldiğini söyledi. Kayseri'deki uyum ortamına dikkati çeken Çelik, "Valilik, belediyeler, siyasiler, odalar ve diğer kurumlar arasında uyum kültürü var. Bu herkesin gıpta ile baktığı bir unsurdur. Bir an bile durmaksızın sahip olduğumuz değerleri yeniliyor, geliştirmeye ve uluslararası arenada pazarlamaya devam ediyoruz. İşte bu yüzden biz de elde ettiğimiz bu zirve noktayı korumak için yeni projeler geliştiriyoruz" dedi. 

BEYANNAMEMİZ TAAHHÜTTÜR
Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız ise Türkiye'nin gelişmesinin yerel yönetimler ve merkezi hükümetin ortaklaşa çabaları ile mümkün olduğunu belirterek, her iki yönetimin AK Parti döneminde aynı hedeflere gidiyor olmasının bir sinerji yarattığını söyledi. Bu sinerjinin geleceğimize de yansıtılması gerektiğini ifade eden Yıldız, 1 Kasım seçimlerinin bu anlamda çok önemli olduğunu kaydetti. Yıldız, 1 Kasım seçimlerine yönelik açıklanan seçim beyannamelerine de değinerek, "Ülkeyi yönetme sorumluluğuna talip olmayanların beyannameleri bir vaattir; ancak AK Parti'nin beyannamesi bir taahhüttür" diye konuştu. 

ŞEHİR YÖNETİCİLERİNİN UFKU ÖNEMLİ
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de dünyada ve Türkiye'deki belediyecilik tarihini belirterek, "Belediyecilikte Türkiye'de 1994 yılı dönüm noktası olmuştur. 1994'te ideolojik belediyecilikten hizmet belediyeciliğine geçildi" dedi. Bugün geldiğimiz noktada belediyeciliğin alt ve üst yapıdan ibaret olmadığını vurgulayan Özhaseki, "Artık başkanlar kendi bölgelerinin avantaj ve dezavantajlarını belirleyerek şehrini geleceğe taşımanın hesaplarını yapıyor. Bir şehrin geleceği, o şehrin yöneticilerinin ufukları ile doğru orantılıdır" dedi.

Toplantıya, Kayseri Milletvekili Havva Talay Çalış, Kayseri, Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin, Aksaray, Kilis, Niğde, Sivas, Yozgat, Adıyaman, Osmaniye ve Nevşehir illerinin Büyükşehir, İl, ilçe ve belde belediye başkanları ile belediye meclis üyeleri katıldı.

Yazar:
yerel yönetimler toplantısı kayseri haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.