Piyanonun duayeniyle sezon açılışı

Dünyaca ünlü Piyano Sanatçısı İdil Biret, sezon açılışı için katıldığı orkestrada izleyenleri mest eden bir gösterim sundu. Ayakta alkışlanan Biret, 5 kez sahneye çağrıldı.

Piyanonun duayeniyle sezon açılışı

7 yaşındayken İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün verdiği kanun teklifiyle ailesiyle birlikte Paris'e gönderilen ve bugüne kadar dünyaca ünlenen Piyano Sanatçısı İdil Biret, Eskişehir Senfoni Orkestrası'nın sezon açılışında konser verdi. 

Türkiye’deki çok sesli müziğin ilk simgesi olan İdil Biret, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 2015-2016 sezonunun açılışında konser verdi. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezindeki konserin biletleri günler öncesinden bitti. 

ÖZEL ESERLER SESLENDİRDİ
İdil Biret orkestra şefliğini Ender Sakpınar’ın yaptığı Senfoni Orkestrası ile Mozart'ın Piyano Konçertosu No. 24 do minör ve R. Korsakov'un Şehrazad isimli eserlerini seslendirdi. Sanatçının mükemmel yorumuyla güzel bir müzik gecesi yaşama şansını yakalayan Eskişehirliler kendisini ayakta alkışladılar. Dakikalarca süren alkışları karşılıksız bırakmayan İdil Biret, defalarca bis yaparak, sanatseverleri sihirli elleriyle Frederic Chopin’in eserlerini çalarak ödüllendirdi.

Konser sonrası kulise gelen İdil Biret hayranları, ünlü sanatçıdan imza alabilmek ve fotoğraf çektirmek için kuyruk oluşturdular. Sanatçı, CHP Milletvekili Utku Çakırözer ve eşiyle de sohbet ederek, fotoğraf çektirdi. Dünyaca ünlü sanatçılara eşlik eden Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Şef Ender Sakpınar yönetiminde klasik müziğin ünlü eserlerini seslendirdiği ikinci bölümle konser sona erdi.

Yazar:
Eskişehir Senfoni Orkestrası idil biret konser
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.