Soykırım yapmadık herkese saygılıyız

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Türkiye'nin tarihinde asla bir soykırım yapmadığını belirterek, büyük medeniyet anlayışıyla her görüşe saygılı davranıldığını söyledi.

Soykırım yapmadık herkese saygılıyız

Kuzey Kafkas Dostluk ve Kültür Evi'ne konuk olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, soykırım konusuyla ilgili bir konuşma yaptı. Karaosmanoğlu, herkesin yaşam tarzına ve görüşüne saygı duyulduğunu ifade etti. 

SEKA Park alanı içerisindeki Kuzey Kafkas Dostluk ve Kültür Evi'ne giden Başkan Karaosmanoğlu, burada yaptığı konuşmada farklı zenginlikleri önemsendiğini belirterek, "Anadolu, Kafkaslar, Balkanlar, Güney, Kuzey, Doğu, Güneydoğu ve gönül coğrafyamızdan kardeşlerimiz burada şehrimizde güven ve huzur içerisinde şiirleriyle, türküleriyle, örf ve adetleriyle birlikte burada yaşamaktadırlar. Büyük bir medeniyete sahip bir millet olarak, tarihte hiçbir zaman soykırım yapmadık. Milletimizi oluşturan her kesimin diline, örfüne, kültürüne ve yaşayış tarzına saygı duyduk. Bunun böyle devam etmesi içinde hep beraber çalışmalıyız" dedi.

Birlik ve beraberlik içerisinde ay yıldızlı bayrağın gölgesinin altında yaşamaya devam edileceğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, "Bunun için hepimiz çaba sarf edeceğiz. Bu topraklarda yaşamak için buraya gelen dedelerimizin ve annelerimizin nasıl büyük bir çile ve ızdırap çektiklerini gençlerimize ve torunlarımıza anlatmalıyız. Bu anlayışla geleceğe nasıl bakacaklarını da keşfetmiş olurlar" diye konuştu.

Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanı Erdal Çatan da, Başkan Karaosmanoğlu'na ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, "Dil kaybolursa, insanlık kültürü de kaybolur. Kocaeli Kültür Mozaiğidir ve bizlerde Kafkas Kültürünü yaşatmak ve diğer kültürlerle entegre olması için çalışıyoruz'' dedi. 

Yazar: Haberci
Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Kuzey Kafkas Dostluk ve Kültür Evi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı