4 bin eserlik özel sergi coşkuyla açıldı

Kayseri'de kursiyerlerin el emeği göz nuru olarak hazırladığı 4 bin eserin sergisi coşkuyla açıldı. Kurdeleyi 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve kursiyerler kesti.

4 bin eserlik özel sergi coşkuyla açıldı

'Anadolu'nun En Büyük Sergisi' sloganıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları'nda (KAYMEK) eğitim alanların açtığı 12'inci sergi, coşkuyla vatandaşların beğenisine sunuldu. 

KAYMEK'in 12'inci sergisi, Kayseri Dünya Ticaret Merkezi'nde açıldı. Açılışa, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Vali Orhan Düzgün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bürokratlar, belediye başkanları, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. KAYMEK Müdiresi Mürşide Gonca Aslan, 16 merkezde 110 farklı branşta kurs hizmeti verdiklerini ve sadece bu yıl 10 bin kursiyeri mezun ettiklerini söyledi. 

CAMDAN DEĞİL CANDAN İLİŞKİLER
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de, KAYMEK sayesinde insanların pek çok ürünü üretme kabiliyetine sahip olduklarını belirterek, burada kaliteli bir meslek eğitim merkezi modeli uygulandığını söyledi. KAYMEK'teki kursiyelerlerin televizyon ve telefon gibi camdan ilişkilire yerine candan ilişkiler kurduğunu ifade eden Başkan Çelik, "KAYMEK bunların yanında bir başarı merkezi. Genç KAYMEK'lerde binlerce öğrenci eğitim desteği alıyor. Bu anlamda KAYMEK gelecek nesiller adına umudumuzdur"dedi.

İNSANLAR KENDİSİNİ YENİLİYOR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki de, Büyükşehir Belediyesi'nin büyük gayret ve şevkle yeni yeni hizmetler peşinde koştuğunu görmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Vali Orhan Düzgün ise değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmak için herkesin kendini yenilemesi gerektiğini ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi'nin kurslarının insanların kendisini yenilemesi için bir fırsat olduğunu belirtti. 

MUTLULUK KÜLTÜR SANATTAN GEÇİYOR
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Kayseri'de böylesi güzel etkinliklerde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Şehirlerdeki insanları mutlu etmenin başında kültür sanat faaliyetleri geliyor. Bir şehri, bir ülkeyi güçlü yapan unsurlardan birisi kültür, sanat ve eğitim faaliyetleridir. Bireyler aldıkları eğitimle vizyonel olurlarsa bu devlete de yansır" dedi.

Konuşmaların ardından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve protokol tarafından kurdele kesilerek KAYMEK'in 12. Geleneksel Sergisi ziyarete açıldı. Abdullah Gül ve beraberindekiler daha sonra sergide yer alan ürünleri gezdi. Yaklaşık 4 bin eserin yer aldığı Anadolu'nun en büyük sergisi olan KAYMEK sergisi 1 hafta açık kalacağı bildirildi. 

Yazar: Haberci
kaymek sergi kayseri sergi açılışı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı