Fındık bahçelerini dolu vurdu

Karadeniz'de etkili olan dolu yağışı, fındık bahçelerini vurdu. Ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle bahçelerde hasar meydana geldi. Bu yağış fındık fiyatını etkilecek mi ?

Fındık bahçelerini dolu vurdu
Haberin videosu için tıklayın!

Samsun'da akşam üzeri etkili olan yağmur ve arkasından gelen dolu yağışı, bazı ilçelerdeki fındık bahçelerine zarar verdi. Ceviz büyüklüğündeki dolu taneleri, fındıklara zarar verdi. 

Akşam saatlerinde ceviz büyüklüğünde yağan dolu, fındık bahçeleri ve tarım alanlarında zarar meydana getirdi. Büyük dolu taneleri, toplanmayan bahçelerdeki fındıkları yere döktü. Özellikle Ayvacık, Terme, Tokat Erbaa civarında etkili olan dolu yağışı fındık sahiplerini zarara uğrattı. Bahçelerde önemli ölçüde zarar meydana gelirken, sigorta yaptıran üreticilerin bu felaketten sonra zararının karşılanıp karşılanmayacağı merak ediliyor. 

Etkili olan dolu yağışının, fındık fiyatını etkileyip etkilemeyeceği yapılan analizlerden sonra belli olacağı öğrenildi.

Yazar:
fındık bahçelerini dolu vurdu fındık bahçesi zarar fındık üreticisi dolu mağduru karadenizde fındığı dolu vurdu fındık sigortası fındık üreticisi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı