Çocukların elinden umre ödülü

Artvin'de düzenlenen bir gecede, umre ödülü çocukların yaptığı çekilişle sahibini buldu.

Çocukların elinden umre ödülü

Artvin Belediyesi Hanımlar Lokali, Diyanet–Sen Artvin Şubesi ve AK Parti Artvin İl Kadın Kolları Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği programda bir kişi umreye gitmeye hak kazandı.

Artvin Belediyesi Hanımlar Lokali, ‘Ailede Huzurun Sırları ve Çocuk Eğitimi’ konulu bir gece düzenledi. Diyanet – Sen Artvin Şubesi ve AK Parti Artvin İl Kadın Kolları Başkanlığı'nın da katkılarıyla gerçekleşen gece, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde yapıldı. İlahiyatçı Dr. Dilek Çelenk'in konuşmacı olarak katıldığı gecede bir kişiye de çekilişle umre seyehati ödülü verildi. Kur'an-ı Kerim okunup, duaların edildiği geceye katılanlar duygulu anlar yaşadı. 

GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
Program öncesi konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bu tür programların nicelik ve nitelik açısından artırılarak devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. Programın ana konusunun aile ve çocuk olduğuna dikkati çeken Başkan Kocatepe, "Aile toplumun ve bir milletin geleceğinin teminatıdır. Belediye olarak görevlerimiz sadece yolların imarı, altyapı imarı değil, donelerin de imarı gerekiyor. Bunu böyle sosyal etkinliklerle yapmaya çalışıyoruz" dedi. Diyanet-Sen Artvin Şube Başkanı Osman Özaydın da, Artvin Belediyesi’yle birlikte böyle güzel bir organizasyon gerçekleştirdikleri için çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. 

KENDİ ZEVKİNİZİ BİR KENARA KOYUN
İlahiyatçı Dr. Dilek Çelenk de konuşmasında, her şeyden önce ilime değer verilmesi ve aile temelinin bunun üzerine kurulması gerektiğini söyledi. Şu anki gençliğin nasihat edildiğinde sıkıldığını belirten Çelenk, "Bizden daha iyi biliyorlar ama bilginin edebi yok. Dolayısıyla hal diliyle örnek olacağız. Bugün olmasa da inşallah ileride doğruyu görecekler. Anne baba her halükarda kendini düzeltecek. Her yaptığına dikkat edecek. Ayrıca gençlerin kendilerine örnek aldıği herkes, kendi zevklerini bir kenara koymalılar. Özellikle topluma mal olmuş olanlar" dedi.

UMRE ÖDÜLÜ SAHİBİNİ BULDU
Konuşmaların ardından AK Parti Artvin İl Kadın Kolları'nın sponsor olduğu umre ödülü çekilişi yapıldı. Çocukların çektiği isimlerden Nuran Aygün, umre ödülü kazandı. Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri, en kısa sürede Aygün'ü kutsal topraklara göndereceklerini söyledi.

Yazar:
artvin hanımlar lokali umre umre kazandıran program
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.