Fransa'daki konuşma Emine Erdoğan'ı ağlattı

Fransa'da düzenlenen ‘Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses’ mitingine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması eşi Emine Erdoğan'ı göz yaşlarına boğdu.

Fransa'daki konuşma Emine Erdoğan'ı ağlattı

Teröre karşı Fransa'nın Strazburg kentinde organize edilen 'Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses' mitingine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı. Türkiye'nin gücü ve kararlılığıyla ilgili konuşma yapan Erdoğan'ı dinleyen eşi Emine Erdoğan, zaman zaman duygulu anlar yaşadı. 

TÜRKİYE SİZİ UNUTMADI
Avrupa Sivil Toplum Birliği tarafından Zenith Arena’da düzenlenen mitinge konuşmacı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldı. Avrupa’daki milyonlarca nefesin teröre karşı tek ses olduğunun salondan görüldüğünü söyleyen Erdoğan, "Sizler, Anadolu ruhunu Avrupa’da yaşatan 21’inci yüzyıl Alperenlerisiniz. Sizler, hangi toplum içinde yaşarsanız yaşayın vatanınıza, milletimize sırtınızı kesinlikle dönmediniz. Sizler, gurbet ateşi yüreğinizi ne kadar yakarsa yaksın, ülkenize hep sahip çıktınız. Ama hamdolsun, ne siz Türkiye’yi unuttunuz, ne de Türkiye sizi unuttu" dedi. 

TERÖR KADAR TERÖRİST SORUNU DA VAR
Türkiye'nin terör meselesini eninde sonunda çözeceğini söyleyen Erdoğan, "Puslu havada kendilerini dev aynasında görenler, etraf aydınlandığında gerçekle bir kez daha yüzleşecekler. Türkiye’nin gücü, büyüklüğü, kararlılığı ve iradesi, terör örgütünü de, arkasındaki güçleri de ezmeye yetecek düzeydedir. Geçmiş dönemlerden farklı olarak sadece teröriste değil, teröre karşı da mücadele yürütülüyor. Terör ortadan kaldırıldığında terörist sorunu da kendiliğinden çözülecek. Altını çizerek belirtiyorum; biz terörle mücadele ediyoruz, bölgede yaşayan kardeşlerimizle değil. Terör örgütü de, sırtını ona yaslayan parti de kesinlikle Kürt kardeşlerimin temsilcisi değildir" diye konuştu. 

DEVLET KAYBOLURSA HERŞEY GİDER
Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Erdoğan, "Milletin birliğine, bayrağın onuruna, vatanın bütünlüğüne, devletin bekasına kast eden herkes can düşmanıdır. Birliğimizi muhafaza edemezsek geleceğimizi karartırız. Bayrağımızın onuruna halel getirirsek şehitlerimize mahcup oluruz. Vatanımızın bütünlüğünden taviz verirsek Anadolu’da, Trakya’da barınamayız. Devletimizi kaybedersek diğer her şeyimizi de kaybederiz" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını Şair Arif Nihat Asya’nın, “Biz kısık sesleriz, minareleri / Sen ezansız bırakma Allah’ım’ dizeleri ile başlayan ünlü şiirini okuyarak sonlandırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı protokol bölümünden dinleyen Emine Erdoğan'ın zaman zaman duygulandığı ve göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Yazar: Haberci
fransa teröre tepki mitingi emine erdoğan ağlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.