Boynu bükük çocuklara eğitim seferberliği

Konya'da şehit ve gazi çocukları başta olmak üzere, öksüz, yetim, engelli, anne ve babası ayrı kalmış boynu bükük öğrencilere eğitim seferberliği yapılmaya hazırlanılıyor.

Boynu bükük çocuklara eğitim seferberliği

Konya Büyükşehir Belediyesi, 11 yıldır sürdürdüğü eğitim hamlesini bu yıl Büyükşehir Kanunu kapsamında sınırlarını genişletip uygulayacak. Konya'nın 31 ilçesindeki ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan şehit ve gazi çocukları, öksüz, yetim, engelli, anne-babası resmen ayrı öğrencilere eğitim yardımı yapılacağı bildirildi. 

62 BİN ÖĞRENCİYE YARDIM YAPILDI
Konya'da belediye 2015-2016 eğitim-öğretim yılında da Konya merkez ve 31 ilçedeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik eğitim yardımlarını sürdüreceğini açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 600 binden fazla öğrencisiyle bir eğitim şehri olan Konya’da eğitime desteklerini artırarak sürdürdüklerini belirterek, 2004 yılından bu yana 61 bin 179 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisine eğitim yardımında bulunduklarını söyledi. Akyürek, "En önemli yatırım insana yapılan yatırımdır" dedi. 

BAŞVURU ŞARTLARI
Yapılacak yardımla ilgili detaylı bilgi veren Başkan Akyürek, Konya genelinde ikamet eden şehit ve gazi çocukları, öksüz, yetim, kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli, anne-babası resmen ayrı, TEOG sınavına göre Türkiye geneli yüzde 0,1’lik dilime giren öğrencilerin yararlanacağını söyledi. Akyürek, eğitim yardımı alacak öğrencilerden başvuru için, öğrenci belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, öğrenci ve veli nüfus cüzdanı fotokopisi ile durumlarını belirten diğer belgeler talep edildiğini belirtti.

Daha önceki dönemlerde eğitim yardımı alan öğrencilerin bu dönem de alabilmeleri için 23 Ekim’e kadar www.konya.bel.tr adresinden bilgilerini güncelleyip öğrenci belgelerini ilgili yerlere teslim etmeleri gerekiyor.

Yazar: Haberci
konya belediyesi eğitim yardımı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.