AK Parti, Vira Bismillah ile başladı

Başbakan Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerine giderken partisinin ilk mitingini Samsun'da yapmak için yola çıktı. Davutoğlu, 'Hadi Bismillah'tan önce tekneye binip 'Vira Bismillah' dedi.

AK Parti, Vira Bismillah ile başladı

AK Parti, 1 Kasım seçimleri kapsamında ilk mitingini Samsun'da gerçekleştirdi. Başbakan Davutoğlu, miting öncesi tekneye binip, 'Vira Bismillah' diyerek, denize ağ attı. Davutoğlu'na Gençlik ve Spor Bakanı, Samsun Milletvekili adayı Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve partililer eşlik etti. 

Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda partisinin ilk mitingini düzenleyen Davutoğlu, 'İstiklalin ve istikbalin meşale kenti' Samsunluları selamladı. Önce balıkçılarla "vira bismillah" dediğini, şimdi ise "haydi bismillah" dediğini söyleyen Davutoğlu, Samsun'un tarihin sembol şehirlerinden biri olduğuna dikkati çekti. 

Samsunlulara, '1 Kasım'ın meşalesini yakmaya hazır mıyız? 1 Kasım'da yeniden 'tek başına AK Parti iktidarı' demeye hazır mısınız? diye soran Davutoğlu, İstiklal mücadelesinin ilk adımlarının atıldığı noktada olduklarını söyledi. 

MEŞALE SAMSUN'DA YAKILDI
Davutoğlu, "Yeniden öncü olmaya var mısınız Samsunlular? Yeniden bu sefer kalkınan, büyüyen Türkiye'nin meşalesini yakmaya var mısınız? 'Haydi bismillah' diyerek ilk adımı atmaya var mısınız? İşte çocuklarımız, gençlerimiz, bu özgür ülkede bugün geleceğe umutla bakıyorsa, yanan o ilk meşalenin ışığı vatan sathını aydınlattığı için bu meşale Samsun'da yakıldı, ilelebet bu topraklar hür ve özgür olacaktır. Bu millet hep başı dik olacaktır. Bu ilk adımın hatırasını her yıl 19 Mayıs günü kutluyor, yad ediyoruz" dedi. 

SAMSUNLU BAKAN TESADÜF DEĞİL
Samsun'un özgürlük ve gençlik demek olduğuna dikkati çeken Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın, Samsun'dan çıkmasının tesadüf olmadığını belirterek, "Samsun'un her zaman dik, genç, harekete, binlerce bayrakla yürümeye hazır. Bu aziz gençlerimiz, bizim için çok değerli. Çünkü Türkiye'yi onlar her geçen büyüyen yeni hedeflere taşıyacaklar. Ali Fuat Başgil Samsun'un çıkardığı bir bilim adamıdır. Bugünün gençlerine çok şey ifade eden Başgil'in Samsun'da yaktığı meşalen yanmaya devam ediyor" diye konuştu.

Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Davutoğlu, konuşmasının sonunda Milletvekili adaylarıyla birlikte halkı selamladı. 

Yazar:
ak parti samsun mitingi başbakan tekne
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı