Zaman'da Dumanlı istifa etti Bilici geldi

Ekrem Dumanlı, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa ettiğini duyurdu. Gazete yönetimi boşalan koltuğa Abdülhamit Bilici'yi getirdi.

Zaman'da Dumanlı istifa etti Bilici geldi

Son günlerde yaptığı yayınlarla eleştirilen Zaman Gazetesi'nde istifa şoku yaşandı. Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Gazete yönetimi Dumanlı'dan boşalan koltuğa Abdülhamit Bilici'yi atadı. 

SAĞLIĞIM EL VERMİYOR
İstifasıyla ilgili açıklama yapan Ekrem Dumanlı, son dönemde basına ve şahsına uygulanan hukuksuz baskılar nedeniyle Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütemediğini belirtti. 14 yıldır görev verdiği Zaman Gazetesi'ne verimli şekilde katkı sağlayamadığını belirten Dumanlı, "Sağlığımın da artık buna el vermediğini düşünüyorum. Bu nedenle elimden geldiğince ve samimiyetle sürdürmeye gayret ettiğim genel yayın yönetmenliği görevimden istifa ediyorum. Özgür düşüncenin kalesi olan gazeteme ve bu gazetede görev yapan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Onca sene içerisinde verdikleri eşsiz destekten dolayı okurlarımıza minnettarlığımı arz ederim" dedi.

CİHAN'DAN BİLİCİ GÖREV ALDI
Ekrem Dumanlı'nın istifasının ardından Gazetene Yönetimi, Dumanlı'ya 14 yıllık emeğinden dolayı teşekkür ederek, okurlarına 'Dumanlı yazılarına devam edecek' bilgisini verdi. Yönetim ayrıca, Ekrem Dumanlı'dan boşalan Genel Yayın Yönetmenliği görevine Sayın Abdülhamit Bilici'nin getirildiğini duyurdu. Açıklamada, "Abdülhamit Bilici, kurumumuzda çok önemli görevler üstlenmiştir. Bu görevi de layıkıyla yapacağına kuşku yoktur. Kendisine başarılar dileriz" ifadelerine yer verildi. 

Yazar: Haberci
zaman gazetesi ekrem dumanlı istifa
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.