Suruç katliamı bir gerçeği ortaya çıkardı

Suruç'ta yaşanan terör eyleminde hayatını kaybeden Samsunlu Mert Cömert'le ilgili flaş gelişmeler. 'Abi' dediği kişi öleceğini söyleyip, 'heykelini dikeceğiz' dedi. Genç nesil arkadaş kurbanı mı oluyor ?

Suruç katliamı bir gerçeği ortaya çıkardı
Haberin galerisi için tıklayın!

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde yaşanan terör eyleminde yaralanan ve geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Samsunlu Mert Cömert'in (19) bir arkadaşıyla yazışmaları okuyanları şok ediyor. Sosyalist Lazlar Grubu Üyesi olduğu öğrenilen Genç'i, arkadaşları bile bile ölüme mi yolladığı araştırılırken, olay gençliğin içerisindeki durumu da gözler önüne seriyor.

ÖLÜMÜYLE İLGİLİ YAZIŞMALAR
Bafra Şehit Erkut Yılmaz Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Mert Cömert'in ölümünün ardından bazı şüpheli gelişmeler ortaya çıktı. Facebook'taki Karadeniz Gençliği ismindeki bir sayfanın yöneticiliğini yapan Emir Zafer isimli kişiyle Mert Cömert'in yazışmaları ortaya çıktı. Cömert'in Suruç'a gitmeden önce bu kişiyle irtibat kurduğu belirlendi. Yazışmalarda, Cömert Kobani'ye gittiğini söylüyor ve ölürse kendisinin unutulmamasını istiyor. Emir Zafer de, "Oraya gidenin yanında biz neyiz ki, onlar gerçek halk kahramanları" yazması üzerine, Cömert, "Abi ben daha hayatın başındayım. Bu fırsat kolay ele geçmez" diye cevaplıyor. 

AİLESİNE YALAN SÖYLEDİĞİNİ BİLİYOLARDI
Yazışmalarda en dikkat çeken kısım ise Mert Cömert'in ailesine yalan söylediğini ifade ettiği kısım 

oluyor. "Abi" diye ifade edilen Emir Zafer, Cömert'i uyarmadığı gibi ölürse kendisinin Kazım Koyuncu gibi ölümsüz olacağını söylüyor. Cömert, 

"Yani diyorsun ki abi gittiğinde kolay kolay dönemezsin" deyince Zafer, "Dönmek diye bir şey yok ki, kaldın orda" diyor. Bunun üzerine Cömert'in içine kuşku düştüğü yazışmalarda görülürken, "Gece gece iyi malzeme çıktı sana diyor" Zafer de, "Sen gidince bana malzeme çıkacak. Mert yoldaş ölümsüzdür" dedi. Bu yazışmaların tevafuk mu yoksa, gerçekten işin içerisinde bir şey var mı Emniyet yetkililerince araştırılacağı düşünülüyor. 

Hayatının gencecik döneminde ölüme giden Mert Cömert'in ardından ortaya çıkan bu gelişmeler karşısında Emniyet güçlerinin de araştırma yapması bekleniyor. Ortaya çıkan yazışmalar ve yaşanan gelişmeler, bir gencin göz göre nasıl ölüme gittiğini/gönderildiğini de gözler önüne seriyor. 

EDİTÖR NOTU: Haberimizin ana fikri, hayatının gencecik döneminde bir 'ideal' uğruna ölüme giden Mert Cömert'in içerisinde bulunduğu arkadaş ortamı ve yaşananlardır. Sağ ve sol gruplar, demokrasinin gereği elbette olacaktır. Fakat böylesi durumlarda, örneğin bir gencin yüzlerce kilometre uzağa hele ki terör olaylarının yaşandığı bir dönemde göz göre göre ailesinden uzağa gitmesini 'abi' dedikleri kişilerin durdurması gerekirdi. İdealler, hedefler, gerçek kabul edilen olgular, demokrasi, kanun ve hukuk çerçevesinde yaşatılırsa bir amaca ulaşılır. Geriye acılı bir aile kaldı. Arkadaşı uyarsa ve Mert Cömert yaşıyor olsa belki o yalan söyleme hatasından ders alacaktı ama olmadı. Şimdi her yere 'Mert Cömert Ölümsüzdür' yazılsa da o genç geri gelmeyecek. Aileler ve gençler, böylesi hassas durumlarda daha dikkatli olmalılar.

 

 

 

 

Mert Cömert'in cenazesine ailesi güvenlik gereği kimseyi aldırmadı. Bazı sosyalist gruplar, cenazeden sonra Cömert'in mezarına giderek, bayrak ve karanfil bıraktı. 

 

 

 

Yazar:
suruç katliamı suruç terör saldırısı mert cömert sosyalist gruplar karadenizli sosyalistler mert cömertin ölümünden geriye kalanlar mert cömert cenazesi suruç terör saldırısı ne zaman aydınlanacak
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı