Yolda buldukları parayı bakın ne yaptılar!

Artvin'de 11 ve 13 yaşındaki öğrenciler, yolda yüklü miktar para buldu. Bakın bu parayı ne yaptılar ve karşılığında ne aldılar.

Yolda buldukları parayı bakın ne yaptılar!

Her ailenin isteğidir, çocuklarını edep ve adap öğretmek, haramı-helali bilen bir nesil yetiştirmek. Bunun bir örneği Artvin'de yaşandı. Gazi Ortaokulu öğrencileri, okullarına giderken yolda para buldu. Bir kuruşuna dokunmadan, belediyeye gidip teslim etti. 

KOŞARAK BELEDİYEYE GELDİLER
Artvin'deki Gazi Ortaokulu öğrencilerinden 13 yaşındaki Burcu Kotanoğlu, 11 yaşındaki Sudem Saraç ve Sonay Çokadar, sabah okula giderken kaldırımda bir miktar para buldu. Yolda buldukları parayı görünce 3 öğrenci belediyeye koşup Başkan Mehmet Kocatepe ile görüştü. Başkana yolda buldukları parayı teslim edip, sahibinin bulunmasını istedi. Başkan Kocatepe, öğrencilerin tutumunu ayakta alkışlayıp, Artvin genelinde paranın sahibini bulabilmek için anons yaptırdı. 

HAK HUKUK BİLEN NESİL
Örnek davranışlarından dolayı çocuklara hediye veren Başkan Kocatepe, "Ülkemizin böyle bir dürüst, ahlaklı, haramı helali bilen gençlere ihtiyacı var. Sizler bu anlamda yaşıtlarınıza çok güzel bir örnek oldunuz. Sizleri bu yüzden ayrıca tebrik ediyorum. İlimiz de bu tür örnek davranışlara sıkça şahit oluyoruz. Sizin gibi kardeşlerimizi gördükçe ülkem adına geleceğimiz adına onur duyuyoruz, ümitleniyoruz. Ülkemiz sizin gibi gençler sayesinde müreffeh, mutlu huzurlu, hak hukuk bilen insanlar yetiştirecek diye seviniyoruz" dedi. 

Öğrenciler de, paranın birine ait olduğunu ve bununla belki çocuklarına birşey alabileceğini düşündüğümüz için koşa koşa belediyeye getirdiklerini söylediler. 

Yazar:
artvin para bulan öğrenciler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Helali haramı bilen adam     0000-00-00 Tam da adamına bırakmış çocuklar.Hırsızlıkları palazlanmış adamlar. Kurda kuzu teslim etmiş yavrucaklar.yazık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı