Gaziler dualarla şehitliğe gitti

Kayseri'deki gaziler, Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etmek için yola çıktı. Yolculuk öncesi dualar edildi.

Gaziler dualarla şehitliğe gitti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki gazileri ve gazi ailelerini şehitliğe gidip dua etmeleri için Çanakkale'ye gönderdi. 

Büyükşehir Belediyesi, başta öğrenciler olmak üzere farklı grupları Türk tarihinin en önemli simgelerinden olan Çanakkale'ye götürmeye devam ediyor. Belediye bu etkinliğine bu kez gazileri ve onların yetim kalan eş ve çocuklarını da dahil etti. Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şubesi'nin desteğiyle düzenlenen organizasyonda, Kıbrıs ve Kore gazileri ile gazilerimizin dul ve yetimleri yer aldı.

Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Osman Balcı, düzenlenen Çanakkale turundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e teşekkür etti. Kıbrıs ve Kore gazileri ile dul ve yetimleri olarak Çanakkale'de geçmişi yad edeceklerini ifade eden Balcı, "Çanakkale Türk milleti için gurur duyulacak bir yerdir. Bizler gazi olduk onlar ise şehit oldu. Biz hayattayız, onlar bu vatan için canını verdi. Aramızda ilk kez Çanakkale'ye gidecekler de var. Daha önce ziyaret edenler de. Bu etkinlik için başkanımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 

Gaziler, Seyyid Burhaneddin Türbesi'nde dualar ettikten sonra Çanakkale'ye doğru yola çıktı. 

Yazar: Haberci
çanakkale şehitliği gaziler ziyaret
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı