Sorunların çözümü için mobil meclis kuruluyor

Artvin Belediyesi, yaşanan sorunların çözümü için vatandaş, muhtar ve belediye meclis üyelerinden oluşan bir mobil meclis kurmayı planlıyor.

Sorunların çözümü için mobil meclis kuruluyor

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, başlatacağı yeni uygulama hakkında bilgi vermek için belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle temsilcileriyle bir araya geldi. Sorunların daha hızlı çözümü için mobil ekip kuracaklarını söyleyen Başkan Kocatepe, çalışmanın ayakları yere basan bir uygulama olacağını belirtti.

Artvin Belediyesi Marina Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen programa belediye yetkilileri, AK Parti Artvin İl Yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle temsilcileri katıldı. Burada konuşan Başkan Kocatepe, mahalle meclis toplantılarıyla mahallelerin sorunlarını yerinde tespit etmek, daha hızlı çözümler üretmek ve mahallelerimizle bütünleşmeyi hedeflediklerini belirterek, "Mahalle Meclisi toplantıları yapmıştık. Bu toplantılardan daha verimli olacağını düşündüğümüz yeni bir proje hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi. 

GENÇLERE ÖNEMLİ GÖREV
Sorun ve talep dosyalarının takibi ve çözüm yolu aranması için 5 kişilik ekipler oluşturulacağını söyleyen Başkan Kocatepe, "Bu ekiplerle mahalleleri tarayalım, hızlandıralım faydalı çalışmalar olması için bir düşüncemiz var. Belediyedeki gençlerimizi topladık, mahallelere göre görevlendirdik ve her gün mahallelere gidip mahallelerdeki durumları yerinde inceleyecek. 2-3 günde bir muhtarlarla görüşecekler. Mahallelerdeki sorunları görecekler veya mahalle sakinlerinin taleplerini dinleyecekler. Sonrada durumu muhtarlarla, belediye meclis üyelerimizle ve başkan yardımcılarımızla görüşüp daha sistemli bir şekilde sorunların hızlı bir şekilde çözülmesi sağlanacak" diye konuştu.

5 KİŞİLİK EKİPLER OLUŞTURULDU
Bu çalışmayla daha hızlı, daha hareketli, mobil ve noktasal atış yapılmış olacağını söyleyen Başkan Kocatepe, "İyi niyetle bu şehre bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki iletişimimiz daha rahat olsun. Mahalleler de oluşturulacak 5 kişilik arkadaşlarla birlikte bundan sonrada her mahalleyi ayrı ayrı toplarız. Böylece daha doğru, karşılığı olan, ayakları yere sağlam basan çalışmalar uygularız diye düşünüyorum" dedi. 

Başkan Kocatepe, toplantı sonrasında kendisine iletilen sorunları da tek tek dinleyip not aldı. 

Yazar: Haberci
artvin belediyesi mobil meclis
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı