Yazıcıoğlu'nun davası yakın takipte

BBP Kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün ardındaki şüphe nedeniyle açılan dava süreci devam ediyor. Duruşma ertelendi. Parti yöneticileri, davayı yakın ediyor.

Yazıcıoğlu'nun davası yakın takipte

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yakın arkadaşlarını taşıyan helikopterin düşürülmesinin ardından şüpheli görülen olayla ilgili dava süreci başlatılmıştı. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve partililer,  Kahramanmaraş Emniyet İstihbarat Müdür Yardımcısı Dursun Özmen hakkında 'görevi kötüye kullanma' suçlamasıyla açılan davanın 6'ıncı duruşmasını takip etti. 

Kahramanmaraş 7. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Ankara’da talimatla ifadesi alınan Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanlığında görevli Mehmet Gül’ün ifadesinin okunmasıyla devam edildi. Davayı BBP Lideri Mustafa Destici, Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu, oğlu Furkan Yazıcıoğlu, ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, gazeteci İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş, avukatlar ve partililer katıldı. Hakkında, ‘görevi kötüye kullanmak suçundan’ dava açılan Özmen, duruşmaya katılmadı. Hakim yeni duruşmanın tarihini 22 Aralık olarak açıkladı. 

ADALET ELBET TECELLİ EDECEK
Duruşma sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan BBP Lideri Destici, bıkmadan usanmadan, yorulmadan davanın takipçisi olacaklarını belirterek, "Kazanın üzerinden 6 yıla yakın bir süre geçti. Kimse bizim bu davanın peşini bırakacağımızı beklemesin. İnşallah bu dosya aydınlanacak. Er ya da geç bu hadisenin nasıl olduğu ortaya çıkacak. Adaletin bir an önce tecelli etmesini bekliyoruz" dedi. Yazıcıoğlu ailesinin avukatlarından Selami Ekici de, olay günü bölgede yaşanan hava hareketliliğiyle ilgili TÜBİTAK tarafından hazırlanması gereken raporu beklediklerini söyledi. 

'ENKAZA ULAŞILDI' DEMİŞTİ
Yazıcıoğlu'nun kaza yaptığı dönemin Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde müdür yardımcısı Dursun Özmen, hakkında 'Görevi kötüye kullanmak' ve 'Toplumu infiale sürüklemek' suçu işlediği iddiasıyla bir yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istenmiyle yargıya başvurulmuştu. Özmen, "Helikopter enkazına ulaşıldığı, Yazıcıoğlu ve diğer şüphelilerin yaralı ve hastanede olduğu" şeklinde bilgi notu geçmişti. Özmen'in bu notunun gerçeğe aykırı ve kamuoyunu yanıltıcı bilgiyle arama kurtarma çalışmalarını geciktirdiği sebebiyle suçlama yapılmıştı.

Yazar: Haberci
yazıcıoğlu davası son durum
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı