Delili olmayan Müdür'e hakim şoku

Kaçak elektrikten enselenen CLK Enerji Alanya Koordinatörü Sait Akboğa'ya hakim şoku. Haberimizi tekzip için yeterli delili bulamayan Akboğa, 2 mahkemeden de 'Haber değeri var' cevabı aldı.

Delili olmayan Müdür'e hakim şoku

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde elektrik dağıtımından sorumlu CLK Enerji'nin bölge Koordinatörü olan Sait Akboğa kupurhaber.com'da çıkan haberleriyle ilgili Alanya Sulh Ceza Hakimliği'ne tekzip başvurusu yaptı. İtirazı inceleyen hakim yeterli delil olmadığı ve haber değerinin bulunduğunu söyledi. Üst mahkemeye itiraz eden Müdür Akboğa'nın bu dilekçesi de reddedildi. 

kupurhaber.com'da yer alan bir haberiyle ilgili CLK Enerji'nin Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa, Alanya Sulh Ceza Hakimliği'ne avukatı Ayşe Türe Yıldız aracılığıyla 'Habere erişimin engellenmesi ve yayından kaldırılması' talebiyle dilekçe verdi. 

HAKİM: HABER DEĞERİ TAŞIYOR
Dilekçeyi inceleyen hakim, "Dilekçe ekindeki deliller arasında söz konusu kaçak elektrik kullanımının olmadığını gösteren delillerin olmaması, abonelik başvurusunu gösteren delilin dilekçe ekinde sunulmaması kapsamında yapılan değerlendirmede, haberin güncel olduğu, gerçeklik payının bulunma ihtimalinin olduğu ve bu ihtimalin talepte sunulmuş deliller ile ortadan kaldırılamadığı göz önünde bulundurularak, talep konusu olayın haber değeri taşıdığı kanaatine varılmış ve talebin reddine karar vermek gerekmiştir" ifadesini kullandı.

Kararın ardından Müdür Akboğa'nın avukatı Manavgat Sulh Ceza Hakimliği'ne itiraz dilekçesi verdi. Fakat bu dilekçe de reddedildi. 

Söz konusu haberde, Müdür Akboğa'nın kendi evinde kaçak elektrik kullandığı tespit edildiği ve panosunun mühürlenip, elektriğinin kesildiği ifadeleri yer almıştı. 

İLGİLİ HABERİ OKUMAK GÖRSELİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yazar:
Ahmet Sait Akboğa kaçak elektrik tekzip red cevabı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı