Türkiye'nin en büyük esnaf sitesi: Mobilyakent

Kayseri'deki Mobilyakent bin 100 adet işyeri, tırların bile rahatlıkla döndüğü yolları ve ihtisas alanındaki oluşumu ile Türkiye'nin en büyük esnaf sitesi olma özelliği taşıyor.

Türkiye'nin en büyük esnaf sitesi: Mobilyakent

Türkiye'nin mobilya üretiminin yüzde 30'ünün gerçekleştiği Kayseri'deki mobilyacılar, marangozcular ve döşemeci esnafını biraraya getirmek için yapılan MobilyaKent tamamlandı. 25 bin kişiye istihdam sağlayan mobilyacıların taşınmaya başladığı MobilyaKent'te Büyükşehir Belediyesi de asfalt ve altyapı çalışmalarını tamamlıyor. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, toplam 1100 işyerinin yer aldığı Mobilyakent'te incelemelerde bulundu. Mobilyakent'in Türkiye'nin en büyük sitesi olduğunu ifade eden Başkan Çelik, altyapı ve asfaltlama çalışmalarını yerinde gördü. Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası Başkanı Mehmet Ali Çevrim'in de eşlik ettiği Başkan Çelik, taşınan işyeri sahipleri ile de görüştü. 

BİN 100 İŞYERİ YAPILIYOR
Kayseri'de Türkiye'nin en büyük sitesinin yapıldığını belirten Başkan Mustafa Çelik, "Mobilyakent her bakımdan üst seviyede bir site haline geldi. Burası sadece şehrimizin değil, Orta Anadolu'nun değil Türkiye'nin konusunda en üst seviyede sitesidir. Büyüklük, işyeri sayısı, organizasyonu, inşaatın hızla bitirilmesi gibi her bakımdan üst seviyede bir site inşa edildi. 1100 işyerinin 700'ü çok kısa sürede bitirildi. Bu da bir Türkiye rekorudur. Dolayısıyla Türkiye'nin gözbebeği olan Kayseri'de, Türkiye'nin gözbebeği bir proje bitirilmiş durumda" dedi.

5 MAHALLELİK ASFALT DÖKÜLÜYOR
MobilyaKent'in alt ve üst yapı projelerini bir an önce bitirmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Çelik, "Yol, su, kanal gibi tüm altyapısını bitiriyoruz. Alt ve üst yapı bitince esnaf çok kısa sürede yeni işyerlerine gelecekler ve işlerine başlayacaklar. Tüm esnafımıza Rabbimden hayırlı işler temenni ediyorum. Tır araçlarının dahi dönebileceği genişlikte yollar asfaltlanıyor. Toplam 100 bin tondan fazla asfalt dökülecek. Kışa girmeden altyapısı biten her sokağa girip asfaltını yapıp esnafın hizmetine sunacağız. Biz üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonrası esnafımızın" diye konuştu. 

Çelik, Mobilyakent'teki işyerlerine taşınarak üretime başlayan bazı iş yerlerini de ziyaret etti.

Yazar: Haberci
kayseri mobilyakent
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı