Zafer işaretiyle MHP'ye geçen AK Partili

AK Parti Konya Kadın Kolları Başkanı görevinden istifa ederek, MHP'ye geçen Özgür Ergun, bozkurt işareti yerine zafer işareti yapması dikkati çekti.

Zafer işaretiyle MHP'ye geçen AK Partili

AK Parti Konya Kadın Kolları İl Başkanı görevini yürüten fakat 10 ay önce istifa eden Özgür Ergun, düzenlenen törenle MHP'ye katıldı. Ergun'un tören sonunda Bozkurt işareti yaparken, zafer işareti yapması görenleri hayrete düşürdü. 

Yaklaşık 10 ay önce AK Parti'nin Konya Kadın Kolları Başkanlığı'ndan istifa eden Özgür Ergun, Milliyetçi Hareket Partisi'ne katıldı. Parti rozetini takılan Ergun, AK Parti'ye ağır eleştirilerde bulundu ve neden MHP'ye katıldığını anlattı. Yaklaşık 10 ay önce AKP Konya İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden istifa ettiğini hatırlatan Ergun, "AKP'nin yazılı ve sözlü basında oluşturulan algı operasyonlarıyla her daim milli konularda ayaklarına bağ olan Milliyetçi Hareket Partisi'ni barajın altında bırakmak istemiştir" dedi. 

4 MİLLİ VE MANEVİ KOŞUL
Milliyetçi Hareket Partisi'nin koalisyon için 4 koşuluna dikkati çeken Ergun, "Mesele, AKP'nin bu 4 milli ve manevi koşula 'hayır' demesidir. Kaldı ki, Anayasa'nın ilk 4 maddesine yapılan saldırılara karşı MHP gerçek anlamda bir müni mücadele örneği vermiştir. Bu sebeple, siyasi yaşamıma dik duruşun ve milli duyguların yegane adresi MHP'de devam etmeye karar verip sayın il başkanımızın nazik davetlerini kabul ederek milli menfaatlerini parti çıkarlarının üzerinde tutan bir partiye katılmanın onur ve şerefini yaşadığımı beyan ederim. Bu vesileyle 1 Kasım seçimlerinin milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim. Ne mutlu Türküm diyene" diye konuştu. 

Konuşmanın ardından hep birlikte sahnede bozkurt işareti yapıldı. Bu sırada yeni MHP'ye katılarak asena olma ünvanı elde eden Özgür Ergun, elini özgürlük işareti ve HDP'lilerin kullandığı şekilde kaldırdı. Daha sonra hatasını farkeden Ergun, Bozkurt işareti yaparak salandan ayrıldı.

Yazar:
özgür ergun el işareti
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.