Şehir tiyatrosuyla hayaline kavuştu

Yolda gördüğü bir afişle tiyatroculuğa adım atan Şeyma Kıvanç, hayali olan Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü özel yetenek sınavıyla kazandı.

Şehir tiyatrosuyla hayaline kavuştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun bir afişiyle sevdiği tiyatroculuğa adım atan Şeyma Kıvanç, hayaline kavuştu. 2 yıldır oyunlarda sahne alan Kıvanç, hayalini kurduğu  Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'ne özel yetenek sınavıyla kaydoldu.

Denizli'de 22 yıl önce kurulan şehir tiyatrosu yeni yetenekleri kazandırmaya devam ediyor. Küçük yaştan itibaren tiyatroya ilgi duyan Şeyma Kıvanç, 2 yıl önce Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda eğitim görmeye başladı. Aldığı eğitim ile her geçen gün yeteneğini artıran Kıvanç, bu süreçte Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda çeşitli rollerde sahneye çıktı. En büyük ilgiyi Kahraman Kedi Anhelmus karakteri ile çeken Şeyma Kıvanç, tiyatro eğitimini akademik olarak da devam etmek için bu dönem Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nün özel yetenek sınavına girdi ve kazandı. 

2 YIL EĞİTİM ALDI HAYALİ GERÇEKLEŞTİ
Bir caddede şehir tiyatrosu afişini görmesiyle başladığı yolculukta hayaline kavuştuğunu söyleyen Şeyma Kıvanç, "Lise son sınıfta Şehir Tiyatrolarının afişini gördüm ve seçmelere katıldım. 2 yıl boyunca eğitim gördüm. 'Anhelmus'un Maceraları' ve '13' isimli oyunda oynadım. Tiyatroda eğitim veren hocalarımız gerek oyun içinde gerekse oyun sonrasında beden dili ve ses konusunda çok destek oldular. Bu destek sonrasında Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü özel yetenek sınavı ile kazandım. Bu başarımda Şehir Tiyatrosu'na ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Şeyma Kıvanç, Başkan Zolan ile de görüşerek, şehir tiyatrolarına verdiği destek için teşekkür etti.

Yazar:
şeyma kıvanç denizli belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı