Medeniyet Okulu külliyat haline geliyor

Konya'da Medeniyet Okulu projesiyle ahlak temeli esaslı 32 temel eser çocuklara dağıtılmaya devam ediyor. Bu yıl 800 bin derginin dağıtımı yapılacak.

Medeniyet Okulu külliyat haline geliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Medeniyet Okulu Projesi yeni eğitim yılında da faaliyetlerine başladı. Başkan Tahir Akyürek, bu yıl 800 bin derginin dağıtılacağını ve 28 bin tiyatro gösterisinin gerçekleşeceğini söyledi. 

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya’daki kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde gerçekleştirdiği Medeniyet Okulu Projesi, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı programlarına başladı. Projenin bu yılki ilk tanıtımı Karatay Mevlana İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleşti. Kurulan platformda tiyatro gösterisi sergilendi. Başkan Akyürek burada bir konuşma yaparak, öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu. 

MARKA HALİNE GELDİ
Öğrencilerin sadakatli, vefakar, cefakar, bilgili, cesaretli ve ahlaklı gençler olmalarını istediklerin söyleyen Başkan Akyürek, "Medeniyet Okulu Türkiye’de marka haline geldi. Geçen yıl yapılan çalışmalarla Medeniyet Okulu Külliyatı oluşmaya başladı. Bu yıl üzerinde duracağımız ilkeler, inançlı, cesaretli, mücadeleci, nezaketli, bilgili, barışık, fedakar ve sadakatli olmaktır. Dönem boyunca 800 bin dergi dağıtılacağız ve 28 bin tiyatro gösterimi yapacağız" dedi. 

DEĞERLER EĞİTİMİ
Gençlere 'Hayatta her şey olabilirsiniz' diyen Akyürek, "Fakat doktor olmaktan da, mühendis olmaktan da, öğretmen olmaktan da, belediye başkanı, milletvekili olmaktan da daha önemli olan iyi insan olmaktır. Dürüst, vatansever, imanlı nesiller olarak yetişmektir. Derslerinizle birlikte bu hedeflerinize ulaşma yolculuğunda asla inancınızı, imanınızı, ahlakınızı, dininizi, kitabınızı, Kur’anınızı unutmayın. Anne-babanızın, öğretmenlerinizin, büyüklerinizin sözünü dinleyeceksiniz. Sadakatli, vefakar, cefakar, bilgili, cesaretli, ahlaklı gençler olacaksınız. Değerler Eğitim Projemiz, Medeniyet Okulu Projemiz, sizlerin bu amacınıza, bu gelişiminize katkı yapan bir proje” diye konuştu.

Medeniyet Okulu projesi kapsamında belirlenen ahlak temeli esaslı 32 temel eser, başta öğrenciler olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle paylaşılıyor. Proje kapsamında Mesnevi’den hikayelerin bulunduğu 400 bin adet dergi ve kitabın da dağıtımı gerçekleşiyor. 

Yazar: Haberci
konya medeniyet okulu konya belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.