Kılıçdaroğlu'ndan 'Yüzde 40' çarkı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Yüzde 40 alamazsam istifa ederim' sözünü önce yalanladı sonra 'Doğru söyledim' diyerek çark etti.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Yüzde 40' çarkı

Kanal D'de Abbas Güçlü ile Genç Bakış programına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir öğrencinin sorusuna ilginç cevaplar verdi. 'Yüzde 40 alamazsam istifa ederim' sözlerini önce yalanlayan Kılıçdaroğlu daha sonra söylediğini belirterek, "Ama hedefimizi tutturamazsak istifa ederim" çıkışı yaptı. CHP, 7 Haziran'da yüzde 27 oy almıştı. 

GİTMENİZ İÇİN KASET Mİ GEREKİYOR?
Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde çekimleri yapılan programda bir öğrenci söz alarak, "Bu seçimlerde çözüm süreciyle ilgili destek vermediniz, PKK'nın bitmesi için de bir çözüm getirmediniz. Bunu nasıl bitireceksiniz. Bu seçimlerde de iktidar olmayı düşünüyormusunuz? Ben zannetmiyorum ama yüzde 40'ın altında kalırsak bırakacağım dediniz. Söz verdiniz, bırakmadınız, hala koltukta oturuyorsunuz. Koltuktan gitmeniz için kasetin mi olması gerekiyor" diye sordu. 

ÖNCE 'BEN ÖYLE LAF ETMEDİM'
Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, "Yüzde 40'ı alamazsam çeker giderim diye bir laf etmedim. Nereden çıktı bilmiyorum" dedi. Bunun üzerine salondan 'İnternette var' sözleri yükselince Kılıçdaroğlu, "Arkadaşlar internette neler yok ki" çıkışı yaptı. Soruyu soran genç, tekrar mikrofonu eline aldı ve ısrarla Kılıçdaroğlu'nun yüzde 40 dediğini anımsatarak "Bırakın yüzde 40, yüzde 27'lerde kaldınız' açıklamasını yaptı. 

'O LAFI ETMEDİM DEĞİL AMA'
Kılıçdaroğlu, bunun üzerine hayatında hiç Beyaz Tv'ye katılmadığını belirterek, az önce inkar ettiği sözlerini yalanladı. "Tabi yüzde 35, 40 lafı söyledim, etmedim değil. Siyasete girerken bir söz verdim ben. Her ortamda doğruları söyleyeceğim ve söylemeye devam edeceğim. Hedefimizi söyledim ama tutturamazsam istifa ederim dedim" dedi. 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ.
Kılıçdaroğlu, seçimlerden önce katıldığı televizyon programında, "Sosyal demokrat oyların artırılması gerekiyor. Başarısız olursak, bu işi iyi götüremedik diyeceğiz. Biz çalıştık, dilimizin döndüğünce halka gittik, çözüm ürettik fakat bekleğimiz çözümü alamadık deyip, eyvallah diyeceğiz. Güçlü adaylarımız var. Niye bu insanlar genel başkan olmasınlar. Bizim de görevimiz seçileceğe yardımcı olmaktır" demişti.

 

Yazar:
kemal kılıçdaroğlu yüzde 40 istifa genç bakış programı yüzde 40 alamazsam
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı