Yerel yönetimler engellilerden gelen davetiyeyi kapıdan sokmuyorlardı

'Engeller Kalkıyor' etkinliğinde konuşan Türkiye Beyaz Ay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, bir dönem engellilerden gelen davetlerin kapılardan içeri dahi sokulmadığını söyledi.

Yerel yönetimler engellilerden gelen davetiyeyi kapıdan sokmuyorlardı

Kocaeli'de düzenlenen 'Engeller Kalkıyor' gecesinde görme engellilerin hazırladığı bazı etkinlikler gerçekleşti. Geceye katılan Türkiye Beyaz Ay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, geçmiş dönemlerde engellilere bakış açılarına dikkati çekerek, bugün hepsinin geride kaldığını söyledi. 

Türkiye Beyaz Ay Derneği Kocaeli Şubesi, Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde 'Engeller Kalkıyor' gecesi düzenledi. Etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti eski Milletvekili ve Beyaz Ay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, protokol üyeleri ve engelli aileleri katıldı. Programın açılışında konuşan Türkiye Beyaz Ay Derneği Kocaeli Şube Başkanı Furkan Eşitti, engellilerin altın çağını yaşadığını belirtti. 

BELEDİYELER DAVETİYEMİZİ ALMAZDI
Türkiye Beyaz Ay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva da, Kocaeli’de engellilerin geldiği noktayı memnun edici bulduğunu söyledi. Ülkede engellilere verilen destekler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çok teşekkür eden Ayva, "Gerek sosyal yardımlar veya desteklerle engellilerimiz kendi ailelerine bakar duruma geldiler. Bizim medeniyetimiz de bunu gerektiriyordu. 1990’lı yıllarda yerel yönetimler bizim verdiğimiz program davetiyelerini bırakın almayı belediyenin kapısından içeri sokmuyorlardı. Şimdi geldiğimiz noktada engellilere duyarlı yerel yönetimlere ve hükümetimize teşekkür ediyorum" dedi.

SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, şükretmenin önemine dikkati çekerek, "Yeterli şükürse Allah’ın verdiği nimetleri paylaşarak olur. Unutulmamalı ki zorluklar ve acılar paylaştıkça azalır. Nimetler ve mutluluk paylaşıldığında ise artar. Hayatı paylaşacağız. Bu hayatı sizlerle paylaşmak ve size hizmet etmek bizim için büyük bir mutluluktur. Sizleri çok seviyoruz. Sizlerin hayatını ne kadar kolaylaştırabilirsek o kadar mutlu olacağız. Sizlerde yetenekleriniz ve gücünüz neyse onu kullanarak mutlu olacaksınız” diye konuştu.

Karaosmanoğlu, son 10 yılda engeliler için çok güzel yasalar çıkartıldığını belirterek, hizmetlerin devamı için ülkede istikrara ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Gecede, engellilerin canlı müzik gösterileri ve orkestra dinletisiyle sona erdi. Gecenin ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı. 

Yazar: Haberci
lokman ayva engeller kalkıyor gecesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı