23 ayrı proje 14 milyon TL yatırım

Denizli'nin Çameli ilçesinde hayata geçecek 23 ayrı projeye 14 milyon TL harcanacak. Bakan Nihat Zeybekçi, 'Namus' ifadesi kullanıp yol sözü verdi.

23 ayrı proje 14 milyon TL yatırım

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Çameli Belediyesi’nin hayata geçirdiği 23 ayrı proje ve toplam 14 milyon TL'lik yatırımın toplu açılış ve temel atma töreni Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törenle gerçekleşti.

Çameli Eşref Bitlis Cami yanında düzenlenen programa Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, 14 milyon liralık yatırım için teşekkür ederek, "Çameli ve mahalleleri 2019 yılına kadar hak ettiği hizmet ve yatırımları almaya devam edecek. Bu yatırımlar Çameli İlçesi’nin çehresini değiştirecek" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, 30 Mart'taki seçimlerde verdiği sözü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Yapılan bu yatırımlarla Çameli kazanmaya devam edecek. Denizli merkezde ne varsa Çameli ilçesinde de o olacak. Daha yolun başındayız. Buradaki hizmet destanımız sürecek. 2016 yılında bu meydanda yapılacak garaj ile Çameli halkına hizmet etmeye devam edeceğiz. Her şey Çameli için olacak" diye konuştu.

'ORASI BİZİM NAMUSUMUZ'
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de, Çameli İlçesi’nin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirterek, "Biz Çameli sevdalısıyız. Benim için Çameli'nin yeri ayrıdır. Türkiye'de 12 yılda yollar, köprüler yaptık. Ancak Çameli yolunu yapamadık. Bu konuda kimseyi suçlamıyoruz. Bunun tek sorumlusu biziz. Ama bu yol bizim namusumuz. 16 Ekim’de davet usulü yapılacak olan ihale ile bu yol yapımı başlanacak. 17 Ekim 2016’da da bitirilecek. Çameli yatırımlar sayesinde daha da büyüyüp gelişecek" dedi. 

Konuşmaların ardından 14 milyon TL tutarındaki 23 tesisin temel atma ve açılış töreni gerçekleştirildi. 

Program kapsamında açılış ve temel atması gerçekleştirilen projelerden bazıları; asfaltlama projeleri, halı saha, park, içme suyu şebekesi yenilemesi, İtfaiye hizmet binası, içme suyu oeposu, atık su arıtma tesisi, Sarıkavak Camii inşaatı, Galericiler Sitesi lapımı, Yaylacık Yamaç Paraşüt Pisti yapımı, Kolak Gölü Kamp Alanı Düzenlemesi, Elmalı ve Kızılyaka Mahallelerine köprü yapımı ve tüm mahalleler ile ilçe merkezi arasına merkezi hoparlör sistemi kurulması diye açıklandı.

Yazar:
denizli belediyesi çalışmaları çameli ilçesi yatırımları çameli yolu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.