Gençlere işe girerken 'tecrübe' sorulmayacak

AK Partili Mevlüt Çavuşoğlu, işe girişlerde işverenin artık tecrübe sormayacağını belirterek, "1 yıl sizin maaşınızı devlet verecek, işletme değil" dedi.

Gençlere işe girerken 'tecrübe' sorulmayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Kaş ve Kepez ilçelerinde düzenlenen bazı programlara katıldı. Programlarında gençlere seslenen Çavuşoğlu, ilk işe girişlerde devletin 1 yıl maaş vereceğini söyledi ve 'iş tecrübesi'nin sorulmayacağını belirtti.

1 Kasım'da yapılacak seçim için seçim bölgesi Antalya'da programlarına devam eden Mevlüt Çavuşoğlu, Kaş ve Kepez ilçesinde bazı açılış ve etkinliklere katıldı. Esnaf ziyaretleri yapan Çavuşoğlu, gençlerle sohbet etti. 

MAAŞLAR DEVLETTEN
AK Parti hükümetinin aldığı bir kararı açıklayan Çavuşoğlu, gençlere adeta müjde verdi. İlk işe girişlerde işletmenin değil artık devletin maaş vereceğini ve böylelikle 'İş tecrüben var mı?' sorusunun sorulmayacağını belirten Çavuşoğlu, "Gençler, bunların kıymetini bilin. İlk defa işe girerken size tecrübe sormayacaklar. Çünkü bir sene size devlet maaş verecek, işletme sahibi vermeyecek. Dolayısıyla gençlerimizin önünü açmamız lazım, gençlerimize yönelik daha birçok imkanlarımız var" dedi.

50 BİN TL HİBE 100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ
Türkiye Cumhuriyeti'nin bugün en büyük avantajlarından birinin genç nüfus olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, "Bir milletin büyüklüğünün en önemli göstergelerinden bir tanesini de nüfusu ve genç nüfusudur. Bu nüfus artış trendini düşürürsek ya da artırmazsak 20 sene sonra biz de yaşlanmış ülke sınıfına gireriz, bugün Avrupa ülkelerinde olduğu gibi. Gençlere iş imkanları sağlıyoruz. İlk defa iş bulan gençlerin maaşlarını bir yıllığına devlet ödeyecek. 50 bin lira hibe, 100 bin lira da faizsiz kredi veriyoruz ve kurulan işletme için de üç yıl vergi almayacağız" diye konuştu. 

Yolları kısalttıklarını, iyileştirdiklerini, ilçeler ve şehirler arasında duble yollar yaparak, hizmete açtıklarını söyleyen Mevlüt Çavuşoğlu, "Tren yollarıyla da Türkiye'yi bağlayacağız. Londra'dan Pekin'e kadar güzergahların hepsinin merkezi Türkiye olacak" ifadelerini kullandı. 

Yazar:
ak parti genç istihdamı işe girişlerde reform
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı