Eşi ve çocuğunu kurtardı kendisi şehit oldu

Diyarbakır'da yolu kesen teröristleri fark eden polis memuru, eşi ve 3 yaşındaki çocuğunu kurtarırken, kendisi şehit oldu. İntikam için operasyon başlatıldı.

Eşi ve çocuğunu kurtardı kendisi şehit oldu

Diyarbakır'da hamile eşini hastaneye götürdükten sonra, 3 yaşındaki çocuğuyla birlikte görev yaptığı Hani İlçesi'ne giden Polis Memuru Salih Eroğlu, yaptığı manevrayla kendi canını feda etti. Şehit olan polis memurunun intikamının alınması için operasyonlar başlatıldı. 

Diyarbakır Valiliği Polis Memuru Salih Eroğlu'nun şehit olduğu saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Diyarbakır - Hani karayolu Büyükakören Köyü civarında bölücü terör örgütü mensuplarının yol kapama eylemi yaptığına dikkat çekilen açıklamada, Eroğlu'nun kullandığı sivil araca ateş açıldığı belirtildi. Eroğlu'nun eşi ve çocuklarını kurtarmak için aracını manevra yaptırarak kaçmaya çalıştığı bu sırada başına kurşun isabet ettiği belirlendi.

HELİKOPTERLE HASTANEYE KALDIRILDI
Valilik, Eroğlu'nun helikopterle Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldüğünü fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu bildirdi. 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Bu arada saldırıyı yapan bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanmasına yönelik bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Bu kapsamda, Sur ve Yenişehir ilçelerinin bazı mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağının başlamasıyla birlikte terör örgütü PKK'ya yönelik geniş çaplı operasyon yapılıyor. Valilik, sivil vatandaşların sokağa çıkma yasağına uymasını isteyerek, "İlimiz Merkez Sur ilçesinde Sur içinde kalan bölgede (Cevatpaşa,  Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Gazi Caddesi, Cemal Yılmaz mahallelerinde) ve Yenişehir ilçesi Feritköşk ve Dicle mahallerinde 10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat: 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir" uyarısı yaptı.

Yazar:
diyarbakır şehit yol kesen teröristler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı