Patlama oldu provokatörler suçluyu ilan etti

Ankara'daki patlamanın ardından gezi olaylarında olduğu gibi sosyal medyada başlıklar atılmaya başlandı. Daha ne olduğu anlaşılmadan, bazı provokatörler suçluyu ilan etti.

Patlama oldu provokatörler suçluyu ilan etti

Ankara'da HDP mitingi önce yaşanan patlama sonrası sosyal medyada etiketler hemen atılmaya başladı. Olayın akıbetiyle ilgili netlik kazanan bir açıklama olmazken, bazı provokatörler, sosyal medyada attığı başlıklarla suçlunun AK Parti hükümeti olduğunu iddia etmeye başladı.

DİSK, KESK, Türk Tabipler Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, çok sayıda sendika ve meslek örgütünün desteğiyle Ankara'da bugün yapılacak olan 'Emek, Barış ve Demokrasi' için Tren Garı önünde toplanmaya başlayan kalabalıkta bir anda patlama yaşandı. Çok sayıda yaralıların olduğu patlamanın ardından, olay yerine gelen ambulanslar yaralıları hastanelere taşıdı. HDP Genel Merkezi, çok fazla yaralı olduğunu belirterek, kan verme çağrısında bulundu. 

Patlamanın yaşandığı dakikalarda, herkes şoka girdi. Bu sırada sosyal medyada #KatilAKP ve #Ankaradayız ve #Ankaradakatliamvar başlıkları gündeme gelmeye başladı. Gezi olaylarında yaşandığı gibi sosyal medyada bir anda panik havası verilip, suçlu ilan edilmeye çalışıldı. 

İşte paylaşımların bazıları:

@nejatislertc Barış yazan pankartla ölü taşınan ülke. #Ankaradayız

@Fecaatavni Bu bombalar neden hep Hdpkk yürüyüşlerinde patlıyor acaba ? Neden hep seçim öncesi oluyor bu. ? Evet evet bencede Tesadüf #Ankaradayız

@Afilintalar  "Burası bizim değil, bizi öldürmek isteyenlerin ülkesi" #AnkaradaKatliamVar

@incihekimoglu #AnkaradaKatliamVar #HükümetDerhalİstifa Katillerinizi de alın gidin bu ülkenin başından!

@MockingbirdBJK Ankarada Mit'den habersiz çatapat bile patlatamazsın bırakın ki bomba patlansınlar! Or.. çocukları. #AnkaradaKatliamVar #BarışMitingi

Yazar:
ankara patlama miting öncesi patlama başkent patlama nedeni
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı