İçişleri Bakanlığı patlamanın blançosunu açıkladı

İçişleri Bakanlığı, Ankara'da yaşanan patlamada ölü ve yaralı sayısını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı patlamanın blançosunu açıkladı

Ankara'da yaşanan patlamanın ardından ortalık savaş alanına dönerken, İçişleri Bakanlığı olayla ilgili açıklama yaptı. Patlamada 30 kişinin öldüğü ve 126 kişinin yaralandığı açıklandı. Ölü sayısı ilerleyen saatlerde 86'ya çıktı

SEBEBİ BELLİ OLMADI
Patlamayla ilgili yapılan açıklamada, "10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur. KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir" denildi.

HEDEFTE HUZUR VAR
Bakanlık, patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 kişinin hayatını kaybettiğini, 126 kişinin de yaralandığını belirterek, "Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir. Demokrasimizi ve ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Patlamanın etsiyle yaralanan bazı vatandaşların hastanede hayatını kaybettiği açıklandı. Son ölü sayısının 86 olduğu bildirildi.

 

Yazar:
patlama ölü ve yaralı sayısı ankara miting patlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı