Patlamaya liderlerden ortak tepki

Ankara'da yaşanan patlamaya ilişkin Cumhurbaşkanı ile siyasi partilerden tepki dolu açıklamalar geldi.

Patlamaya liderlerden ortak tepki

Ankara'da düzenlenecek 'Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi' isimli miting öncesi yaşanan patlama, hareketli dakikaların yaşanmasına sebep oldu. Ülkeyi yönetenler, patlamayla ilgili tepki dolu açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröre karşı birliktelik vurgusu yaptı. 

DAYANIŞMA VE KARARLILIK ÇAĞRISI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki patlamaya ilişkin, ülkenin huzuruna kasteden menfur saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, "Kaynağı, söylemi, amacı, adı ne olursa olsun, her türlü terör eyleminin ve terör örgütünün karşısındayız, hep birlikte de karşısında olmak mecburiyetindeyiz. Bu saldırı karşısında göstereceğimiz dayanışma ve kararlılık, teröre vereceğimiz en büyük, en anlamlı cevap olacaktır. Ankara’daki saldırıyı gerçekleştirenlerin amacı, farklı toplum kesimlerini birbirine düşürebilmektir. Bu konuda herkesi sorumlu davranmaya, dikkatli hareket etmeye, terörün yanında değil karşısında yer almaya davet ediyorum" diye konuştu. 

TÜRKİYE'NİN DENGELERİYLE OYNANIYOR
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, saldırının çok acımasızca hedeflenen bir katliam girişimi olduğunu belirterek, "Bunun arkasındakilerin son derece gözü dönmüş ve çok büyük şeyler hedefleyen bir terör grubu olduğunu gösteriyor. Türkiye seçime gidiyor. Türkiye'nin seçim yapmasına sayılı günler kala böyle bir terör saldırısının gerçekleşmesi de Türkiye'nin dengeleriyle oynama, siyasi dinamikleri şekillendirme amaçlıdır. Hepimiz büyük üzüntü içindeyiz. Amaçlanan şeylerin gerçekleşmemesi için soğukkanlı bir şekilde ilerliyoruz. Milletimize başsağlığı diliyoruz" dedi. 

TERÖRE KARŞI ORTAK LANET
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, İstanbul'da katılacağı programları iptal ettiğini belirterek, "Türkiye böyle bir tabloyu hak etmiyor. Yazık günah bu ülkeye. Defalarca söyledim, yine söylüyorum. Hepimizin, siyasi görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, hepimizin terörü ortak lanetlemesi lazım. Biz bütün inancımız ve kararlılığımızla teröre lanet okuyacağız. Teröre karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Türkiye'nin, hele hele Avrupa Birliği'nin üyesi olmak isteyen bir Türkiye'nin acıya ve kana bulaştırılması bizim hak etmediğimiz bir tablodur. Üzgünüm, üzüntülüyüm" ifadelerini kullandı.

ZULME KARŞI DİK DURACAĞIZ
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'da patlamayı 'katliam' şeklinde yorumladı ve, "Vahşice barbarca bir saldırı gerçekleşti. Diyarbakır ve Suruç'un tıpa tıp benzeri ve devamı. Bilanço çok ağır. Bizi gece gündüz izleyen devletin bunu bilemiyor olmasına imkan var mı? Mafyalaşmış, katilleşmiş, seri katil gibi bunu uygulayan bir devlet anlayışı içerisindeyiz. Bunu şok durumuyla düşünemez hale getirecekler. Zulme karşı dik duracağız. Bunu da hepsini de atlatacağız" dedi.

Yazar: Haberci
ankara patlama tepkiler miting öncesi patlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
Sukru Topkaya     0000-00-00 Almanya 1945 lerde ikinci dűnya savaşında her yeri yıkılmış ayrıca asker gűcűde elinden alınmıştı, bunu herkes bilir. Biz ondan 25 sene őnce 1 nci cihan harbinden çıkmıştık, hal bőyleiken biz almanyaya hizmetçi gitmek için el ayak őptűk. Peki sebep ne? Çűnkű biz her rengimizi kendimizden saymadık. Gerek Tuncelide gerek gűney doğuda gerek alevi gerek şafei gibi ayrıcalıklara prim verdik hemde çok radikal bir durumda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.