Başbakan'dan 'HDP'lilere 'Tavır koyun' uyarısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'li Selahattin Demirtaş'ın patlama sonrası yaptığı açıklamayı eleştirdi, "Açık tahriktir. HDP'ye oy verenler artık tavrını koymalı" dedi.

Başbakan'dan 'HDP'lilere 'Tavır koyun' uyarısı

Ankara'daki patlama sonrası kameraların karşısına geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın devleti suçlayan açıklamalarına adeta sitem etti. Demirtaş'ın tavrını 'Tahrik' olarak değerlendiren Davutoğlu, HDP'lilere de 'Yapılanları görün, tavrınızı koyun' uyarısı yaptı. 

TAHRİKLERE KAPILMAYIN
Türkiye'de son 3 ayda gelen şehit sayılarına dikkati çeken Davutoğlu, asker, polis ve korucular ile terör örgütünün kurduğu hain planlarla ölen sivillerin HDP'li Demirtaş tarafından görmezden gelindiğini söyledi. Ortada kesin bir veri yokken Demirtaş'ın, saldırı yapanlar hakkında hükme varıp, 'Suçlu devlet' demesinin 'Genel Başkan' sıfatını taşıyan birine yakışmadığını söyleyen Davutoğlu, "Bu açık bir tahriktir. Bu tahriklere kapılmayın. Daha önce nasıl tahrik yapmışsa Sayın Demirtaş, nasıl halkı sokağa dökmüşse şimdi de aynı oyunun içindedir" dedi.

SORUMSUZ AÇIKLAMA YAPIYOR
Böyle bir saldırıyı gerçekleştirecek kapasitede örgütlerin belli olduğunu söyleyen Davutoğlu, bunları "DEAŞ, PKK, MLKP ve DHKP-C" olarak sıraladı. Demirtaş'ı 'Sorumsuz' açıklama yapmakla eleştiren Davutoğlu, "Bizi terörle mücadeleden caydıracağını, kamu düzeni konusunda aldığımız tedbirleri erteleyeceğimizi, almayacağımızı düşünüyorsa yanılıyor. Biz Ankara'da da olsa Hakkari'de de olsa terörle mücadele edeceğiz. DEAŞ yapsa da DHKP-C yapsa da PKK yapsa da El Kaide de yapsa edeceğiz. Kim eline halkın huzurunu bozmak için silah alırsa, kim bir yere halkın huzurunu bozmak için bomba ya da canlı bomba gönderirse onlara karşı mücadelemiz kararlı bir şekilde sürecek" diye konuştu.

Açıklamasında HDP'ye oy verenlere de seslenen Davutoğlu, Demirtaş'ın ikili bir dil kullandığını ve bu söylemlerin gerektiği şekilde cezalandırılıp, gerekli tavrın koyulmasını istedi. 

Yazar:
başbakan açıklama ankara patlama
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.