Davutoğlu patlamada yaralananlarla tek tek ilgilendi

Başbakan Davutoğlu, Ankara'daki patlamada yaralanan vatandaşları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti. Davutoğlu, bazı yaralıların sedyesindeki yatış şeklini düzeltmesine yardımcı oldu

Davutoğlu patlamada yaralananlarla tek tek ilgilendi

Ankara'daki patlamanın ardından yaralanan vatandaşlar, ambulanslarla yakındaki hastanelere sevk edildi. Başbakan Davutoğlu ve eşi, Bakan Müezzinoğlu ile birlikte yaralıları ziyaret etti. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte yaşanan patlamada yaralanan vatandaşları ziyaret etti. Başbakanlık Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, "Sayın Başbakanımız Ankara Atatürk Araştırma ve Eğitim Hastanesinde yatmakta olan ve bugünkü patlamada yaralanan vatandaşlarımızı ziyaret etmiştir" denildi.

Davutoğlu, yaralılara durumlarını sordu, hastane yetkililerinden bilgiler aldı. Paylaşılan fotoğraflarda Davutoğlu ve beraberindekilerin bir hastanın, sedyesinde yatış şeklini düzeltmesine yardımcı olduğu görüldü. 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu patlamada 186 kişinin yaralandığını bunlardan 26'sının durumunun ağır olduğunu açıkladı. Patlamada ölenlerin 62'si olay yerinde, 24'ü ise hastanelerde hayatını kaybettiği açıklandı.

Yazar:
ankara patlama yaralıların durumu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.