Başbakanlık: Ölü sayısı 100'e yaklaşıyor

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Ankara'da yaşanan patlama sonrası ölen kişi sayısının 100'e yaklaştığı belirtildi.

Başbakanlık: Ölü sayısı 100'e yaklaşıyor

Başbakanlık Koordinasyon Merkesi, gece yaptığı bir açıklamayla ellerile ulaşan öle sayılarıyla ilgili bilgiler verdi. Açıklamada 95 kişinin öldüğü, 246 kişinin de yaralandığı belirtildi. 

Ankara Tren Garı önünde yaşanan patlamanın zararı her geçen gün artıyor. İlk belirlemelerde 30 olan ölü sayısı, olayın üzerinden 1 gün geçmeden 96'ya yükseldi. Yaralı olanların arasında da durumunun ciddiyetini koruduğu vatandaşların bulunduğu belirtiliyor. Olayı başından bu yana yakından takip eden Başbakanlık Koordinasyon Merkezi, gece bir açıklama yaparak, ölü ve yaralı sayılarıyla ilgili bilgiler verdi. 

48 KİŞİ YOĞUN BAKIMDA
Açıklamada, patlamanın soruşturma sürecinin devam etttiği ve saldırıyı gerçekleştirenlerin tespitinin yapılarak bir an önce adalet karşısında hesap vermeleri için gerekli çalışmaların yapıldığına dikkat çekildi. Açıklamada ölü ve yaralı sayısıyla ilgili de, "Menfur saldırı sonucu 48’i yoğun bakımda, 246 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Olayda 95 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Ankara genelinde 29 hastanede tüm birimlerimiz teyakkuz halinde görevlerinin başındadır. Acil hasta nakli ihtiyacı ihtimaline karşı 5 ambulans helikopter ve 1 ambulans uçak hazır bekletilmektedir" ifadelerine yer verildi. 

Bu arada ölenlerin kimlik tespitlerinin yapıldığı ve otopsi işlemlerinin de devam ettiği bildirildi. Otopsi ve kimlik tespiti yapılan 10 kişinin cenazesinin yakınlarına teslim edildiği belirtiliyor. 

Ölen kişilerin isimleri şöyle: 

Yazar:
ankara patlama ölü ve yaralılar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı