Bursa sokaklarına 'İmece' usulü güzellik

Bursa'da bazı vatandaşlar bulundukları caddeyi güzelleştirmek için imece usulü bir faaliyet gerçekleştirdi.

Bursa sokaklarına 'İmece' usulü güzellik

Bursa'nın Kavaklı Caddesi son günlerde farklı bir görünüm kazandı. Bunun sebebi tıpkı eski zamanlarda olduğu gibi bir araya gelen mahallelinin bir araya gelmesi. Toplanan vatandaşlar mantarları farklı desenlerle boyadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kavaklı Caddesi’ne yaptığı ziyarette vatandaşlarla bir araya geldi. Kavaklı Caddesi sakinlerinin evlerini ve caddedeki mantarları özenle boyamalarının önemli olduğunu söyleyen Başkan Altepe, bölgenin renkli ve güzel bir görünüme kavuştuğunu söyledi. 

DAYANIŞMA SONUCU GÜZELLİK
Mahallelinin bir dayanışma örneği sergilediğine dikkati çeken Başkan Altepe, "Bursa’da kent estetiği odağında yaptığımız çalışmalarla şehrimizin daha güzel görünmesine ve daha da yaşanabilir bir hale gelmesine önem veriyoruz. Yerkapı Mahallesi’nde de Büyükşehir Belediyesi olarak çeşitli düzenlemeler yapmıştık. Bu noktada vatandaşlarımızın imece usulüyle evlerinin bulunduğu caddeyi daha da renklendirip güzelleştirmeleri bizleri de çok sevindirdi. Bu takdir edilmesi gereken bir davranış" dedi. 

Mahallede ziyaretler yapan Başkan Altepe, vatandaşlarla sohbet edip onlara teşekkür etti, çocuklara da hediyeler dağıttı.

 

Yazar: Haberci
kavaklı caddesi boyama bursa belediyesi çalışmaları kent estetiği
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.